Chia z malinami

22 czerwca 2016
Wszyscy którzy znają mnie osobiście wiedzą, że zaraz po przebudzeniu pierwsze kroki kieruję w stronę lodówki. Jeśli nie zjem śniadania, od razu źle się czuję, boli mnie głowa i jest mi niedobrze.
Dlatego przykładam ogromna wagę do śniadania, ale jak wiecie lubie przepisy proste, zdrowe i kolorowe. Nie znoszę nudy w kuchni. Dziś mam zatem modną propozycję z nasionkami chia w roli głównej.

O właściwościach chia napewno każdy z was chociaż troszkę słyszał. Szałwia hiszpańska czyli chia, jest bardzo bogata w wysokiej jakości białko i błonnik co wspomaga przy odchudzaniu. Zatem nie ma co się rozpisywać o cudownych właściwościach, bo o tym możecie poczytać zadając pytanie wujkowi google, ja zachęcam was do skosztowania śniadania chia z malinami.
 

Składniki:

małe opakowanie jogurtu naturalnego
2 łyżki nasion chia
syrop klonowy
maliny
Przygotowanie
Jogurt wymieszać z nasionami chia i łyżką syropu klonowego. Wstawić do lodówki na co najmniej 6 godzin, a najlepiej na całą noc. Maliny rozdrobić widelcem z dodatkiem łyżeczki syropu klonowego. Maliny układamy na dnie naczynia a na górę nasiona chia w jogurcie.
chia z jogurtem

You Might Also Like