Omlet z owocami

16 lipca 2013

Od pewnego czasu nie mogłam przekonać swojego syna do jedzenia na śniadanie czegoś innego niż zupa mleczna czy serki, aż do momentu gdy zrobiłam na śniadanie omlet z owocami. Jak tylko mój maluch poczuł zapach smażonego omletu, a potem zobaczył jak smacznie wyglądał. Porzucił swoje dotychczasowe śniadanie na koszt omleta.
Przepis podaje taki jak robię dla syna, ale proporcje tego omleta to 1:1 tak więc jeśli chcecie przyrządzić go dla siebie wystarczy pomnożyć produkty. (3 jajka+3 łyżki mąki itd)

Składniki:
1 jajko
1 łyżka mąki
1 łyżka mleka
szczypta soli
masło do smażenia

Przygotowanie:
Potrzebujemy dwóch miseczek. Jedną wysoką do ubicia piany z białek. Oddzielamy żółtko od białka. Do miseczki z żółtkiem dodajemy mąkę z mlekiem i solą. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Białko/a ubijamy na sztywną pianę. Następnie dodajemy pianę z białek do masy jajeczno-mącznej delikatnie mieszając w celu połączenia się składników. Na patelni rozgrzewamy masło i wlewamy połączona masę na patelnie. Smażymy na małym ogniu około 7 min (masa musi się lekko ściąć) na jednej stronie i za pomocą łopatki przewracamy na drugą stronę (musi to być sprawny i zdecydowany ruch, aby omlet się nie złamał i nie za mocny, bo omlet opadnie). Smażymy na drugiej stronie około 5-7 min. Podajemy ze świeżymi owocami, jogurtem naturalnym lub syropem klonowym. A tak naprawdę jemy według własnego lub dziecka uznania. Smacznego
omlet z owocami dla dzieci

You Might Also Like