Wózek – jaki wózek wybrać dla dziecka

15 maja 2014

SONY DSCDrodzy młodzi rodzice – zapewne jeszcze przed narodzinami zastanawiacie się jaki wybrać wózek:  -aby był dobry? – wygodny? – w rozsądnej cenie?
Postanowimy w tym artykule przestawić swoje doświadczenia z zakupu oraz z eksploatacji wózka dla najmłodszych.

10 zasad wyboru dobrego wózka:

 1. wózek powinien być praktyczny – unikajmy kupowania wózka (bo jest ładny) i wygląda pięknie – najprawdopodobniej to będzie jego jedyny atut.
 2. zawsze wybierajmy wózki 4 kołowe– unikajmy 3 kołowce – są one niepraktycznie – wywrotne!!!
 3. na pytanie czy powinny być skrętne przednie kółka – powinny być – lepiej śpiące dziecko wozić w wózku które mają takie kółka. Poza tym w większości wózków które mają kółka skrętne – można je zblokować.
 4. wybierzmy wózek który ma zdejmowane tylne kółka – może się zdarzyć ze będzie potrzeba ich zdemontowania na czas transportu samochodem.
 5. zalecamy zakup wózka z dużymi kołami – opona powinna być jak najszersza – dziecko ma lepszą amortyzację – większe koła to też brak problemu  z zakopywaniem wózka na placach zabaw – w piasku.
 6. wybierajmy wózek który będzie miał największą gondolę – nasi znajomi mieli duży problem z tym ponieważ dziecko im szybko rosło – i w pewnym momencie nie mieściło się już w gondoli, a było za małe na spacerówkę.
 7. Polub, każdy Twój lajk to dla mnie niezwykła nagroda.

 8. unikajmy gadżetów – takich jak dodatkowy hamulec w rączce – zbędny gadżet którego zazwyczaj nie wykorzystamy – a może się zepsuć.
 9. wybierzmy taki który będzie miał dużo miejsca na dodatkowe rzeczy – duży koszyk na dole – zapewne mamusie na zakupach będą zadowolone.
 10. sprawdźmy przed zakupem czy wszystkie obicia są zdejmowalne i można je prać w pralce – uwaga niektóre materiały wymagają prania w pralni na „sucho” – taniej będzie nam wybrać taki wózek którego obicia możemy prać w swojej pralce.
 11. unikajmy kupowania wózka ze wszystkimi funkcjami /możliwościami/ – standardem zawsze jest to iż mamy [bazę + gondolę + spacerówkę] – to jest maksymalny zestaw który powinniśmy kupić. Jeśli chcemy kupić fotelik do samochodu – wybierzmy jako dodatkowy zakup. Rzadko wybierzemy dobry wózek w zestawie z dobrym fotelikiem.
 12. Nigdy nie sugerujmy się ceną wózka – zawsze pytajmy się znajomych – czytajmy internet – można wybrać coś popularnego i dobrego.

A na sam koniec: my wybraliśmy wózek polskiej firmy Jedo.

W kolejnym artykule postaramy się zebrać 10 punktów potrzebnych do wyboru nosidełka do samochodu.

 


You Might Also Like