Halloween

30 października 2013

My tegoroczna imprezę Halloween mamy już za sobą :) Jak to zawsze bywa fajne imprezy szybko mijają i właśnie tak było z tą. Do przygotowania takiej imprezy nie potrzeba wiele. Wystarczą nam chęci i dzieciaki do zabawy no i oczywiście trochę naszego zaangażowania (jak to dobrze, że Iza ma mnóstwo pomysłów na zabawę z dziećmi). Na początek każde dziecko musiało przynieść dynię, którą przygotowało w domu z rodzicami. Przygotowane już dynie zrobiły klimat… zgasiliśmy światło i z latarką w dłoni Iza przeniosła dzieci w świat małych duszków czytając im bajkę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i otwartą buzią dzielnie słuchały o przygodach dobrego duszka. Po zakończonej bajce była zabawa taneczna przy dźwiękach piosenki „Duchy łakomczuchy” a potem odgadywanie co ukradły ze stołu duszki. Po nabraniu apetytu na słodycze dzieci mogły stać się takimi duszkami łakomczuszkami i zjeść słodkości, które przygotowałyśmy (o menu w innym wpisie). Po napełnieniu brzuszków odbyła się parada duszków…każde dziecko zostało przebrane w delikatne, zwiewne stare firanki i z latarkami bądź innymi święcącymi gadżetami w dłoni zaprezentowały się przed szeroka publicznością rodziców :) Była nawet mumia z papieru toaletowego, w tej roli odnalazła się Agnieszka :)
Natchnieni mumią, która pojawiła się na imprezce postanowiliśmy stworzyć mumie lampiony :)  Tutaj wsparłyśmy się fantastycznym blogiem Kreatywnik gdzie znalazłyśmy wpis na temat takich lampionów :) A efekty naszych dzieci możecie zobaczyć poniżej :)
Imprezkę uważam za bardzo udaną, wielkie dzięki dziewczyny za takie zaangażowanie- Ja z dziećmi bawiłam się świetnie i nie mogę się doczekać co wymyślimy w przyszłym roku :) Wielkie dzięki też dla naszych cudownych gości- sąsiadów za atmosferę jaką stworzyli oraz za pyszne jedzonko :)

Urządzenie takiej imprezy to naprawdę nic trudnego a zabawa przednia :) Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych :)

dynia1 dynia2 dynia3 dynia4    tn__MCH4628 tn__MCH4647 tn__MCH4644 tn__MCH4640mumia2 mumia1 mumia4 mumia3

You Might Also Like