Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo

16 czerwca 2015

Siedzę na balkonie popijając kawę, patrzę przed siebie i myślę „Moje życie jest do bani! Nic mi się nie udaje, ciągle tylko pod górkę. Dlaczego tylko mi jest tak ciężko? Innym wszystko się udaje! Tylko nie mnie!”
Ty też tak masz? Też wydaje Ci się, że innym jest lepiej? Wszyscy dookoła są szczęśliwi tylko nie Ty? Masz ochotę skończyć tą farsę jaką jest Twoje życie? Zastanawiasz się jak się zabić, aby nie bolało i było szybko?
STOP! Zatrzymaj się! Każdy z nas ma swoje mniejsze bądź większe problemy. Zapętliłaś się, tak samo jak ja! Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Bierz się w garść!
Naprawdę sądzisz, że w życiu nic Ci się nie udało?
Spójrz spokojnie na swoje życie, przypomnij sobie momenty w których byłaś szczęśliwa. Co dało Ci to szczęście? Może to był mężczyzna z którym byłaś, a dziś okazał się wielkim dupkiem. Olej go! Weź się w garść, niech za miesiąc żałuje, że tak Cie potraktował.
Może masz doła, bo w pracy lub w szkole Ci się nie układa? Odpuść, zrób sobie wakacje. Poproś o kilka dni urlopu lub zrób sobie wagary, zastanów się co możesz zrobić. Ja też była w tym miejscu co teraz Ty. Podjęłam decyzję i nie żałuję. Walcz o siebie i o swoje marzenia. Realizuj siebie i nie poddawaj się- zawsze jest jakieś wyjście.
Może Twój problem jest bardziej skomplikowany i nadal myślisz, że nikt Cie nie rozumie a jedyne wyjście to popełnić samobójstwo. Robiąc TO nigdy nie dowiesz się czy udałoby Ci się rozwiązać swój problem. Pomyśl ile bólu pozostawisz po sobie, ile osób będzie zranionych, ile osób będzie obwiniało siebie, że nie zdążyło Ci pomóc. Nie bądź egoistą, daj sobie pomóc!
Jesteś cudowną osobą, która straciła chwilową wiarę w siebie, nie martw się każdy ma gorsze dni. Kilka dni temu przeczytałam, że źle ulokowałam swoją przyjaźń, ponieważ zaprzyjaźniłam się z kłamcą, który zamieszkał w mojej głowie i cichutkim szeptem mówi: „Nie Dasz Rady”. Nie wierz mu on KŁAMIE !
Uwierz w siebie! DASZ RADĘ, zawalcz o siebie nie poddawaj się, udowodnij sobie i innym, że jesteś coś warta. Pomyśl ile masz jeszcze do zrobienia, ile przed Tobą cudownych chwil, masz jeszcze tyle nie zrealizowanych marzeń. Gdzieś obok Ciebie są osoby, które walczą o swoje życie, a Ty chciałabyś je tak po prostu przegrać? Nie pozwól, aby kłamca dalej szeptał Ci do ucha. Przecież jutro może spotkać Cię coś na prawdę wyjątkowego, coś co odmieni Twoje życie.

Gdybyś jednak potrzebowała z kimś pogadać, poradzić się lub otrzymać wsparcie. Dzwoń, są ludzie którzy pomogą Ci w tej trudnej sytuacji.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Post powstał w ramach akcji STOP SAMOBÓJCOM 

You Might Also Like