Domowa gra karciana- Znajdź mnie

5 kwietnia 2018

Domowa gra karciana, którą nazwałam „znajdź mnie” to wspaniała rodzinna gra, która rozbawi nas do łez, a także wzmocni więzi rodzinne. Ta gra sprawdzi się idealnie w podróży, gdyż nie zajmuje wiele miejsca. Zapraszam na wpis w którym samodzielnie wydrukujesz grę.

Jest wiele karcianych gier dla naszych dzieci, które świetnie sprawdzą się do zabawy. Na sklepowych półkach możemy znaleźć na przykład dość niepozornie pudełka, które wyglądają jak pudełeczka po landrynkach, które kryją w sobie mnóstwo radości i zabawy. Gra którą wam proponuję przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych, może w nią grać już w dwie osoby i posiada wiele wariantów gry, które również możecie wymyślać sami.

Za jednym razem możemy szybko pozbyć się naszych kart, a innym razem chcemy zdobyć jak największą ilość kart. Jednak za każdym razem celem gry jest znalezienie wspólnego rysunku łączącym dwie karty, dlatego nawałam ją „znajdź mnie”. Gra jest świetna, dlatego warto ją bliżej poznać.

Karciana gra domowa

Jak zrobić taką grę w domu? Przygotowałam dla was karty do wydrukowania w domu. Ok, powiecie ale przecież one szybko się zniszczą i trzeba będzie znowu drukować. Otóż nie koniecznie. Wystarczy, że karty zalaminujecie. Dziś laminarkę możemy kupić za niewielkie pieniądze w zwykłym dyskoncie czy supermarkecie. To bardzo fajne urządzenie, które można wykorzystać na wiele sposobów, pokaże wam to w kolejnych wpisach.

 Co daje taka gra ?

„Znajdź mnie” to nie tylko świetna zabawa z naszymi dziećmi, czy przyjaciółmi, ale przede wszystkim gra która rozwija nasze umysły. Rozwija spostrzegawczość, refleks, a także rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Grę możemy zabrać ze sobą w dalszą lub bliższą podróż, a nawet wrzucić ją do torebki i przy różnych okazjach w nią zagrać. Zajmuję niewiele miejsca, a wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie.

Gra do pobrania i wydrukowania

Przygotowałam dla was 13 kart cyrkowych, które zrobiłam w kwadracie. Kwadrat łatwiej jest wydrukować, wyciąć i olaminować :) Zatem nie pozostaję wam nic innego jak wyciągnąć kolorową drukarkę i przygotować karty dla swojej pociechy. Pierwsze karty są cyrkowe i jest ich 13, co ułatwi zabawę młodszym dzieciom. Drugie karty, które przygotowałam są bardziej dla chłopców, choć niekoniecznie. W tej grze mamy różnego rodzaju pojazdy i tu mamy wiekszą ilośc kart, bo aż 31.

 

TU możesz ZA DARMO pobrać grę cyrkową- wystarczy, że klikniesz w obrazek 

 

 

 

 

 

TU możesz ZA DARMO pobrać grę z pojazdami- wystarczy, że klikniesz w obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

Jak wam się taka gra?

You Might Also Like