Naturalne sposoby na porost włosów

16 listopada 2022

Szukasz wskazówek, jak pomóc włosom rosnąć? Nie jesteś sama. W Stanach Zjednoczonych, przeciętna kobieta wydaje 80 dolarów miesięcznie na produkty do włosów, a jedna na cztery twierdzi, że wydałaby jeszcze więcej, gdyby wiedziała, że to pomoże jej włosom urosnąć. Chociaż na rynku istnieje wiele sztucznych produktów do włosów, które twierdzą, że wspomagają ich wzrost, my wierzymy w używanie naturalnych składników, kiedy tylko jest to możliwe. W końcu, po co nakładać niezdrowe, chemiczne produkty na skórę głowy, skoro można użyć odżywczych składników, które są dobre dla zdrowia? W tym artykule, podzielimy się naturalnymi wskazówkami dotyczącymi wspomagania włosów w ich poroście. Od zmian w diecie do zabiegów miejscowych, istnieje wiele sposobów na wypadanie włosów, aby dać włosom impuls, którego potrzebują, aby rosły długie i silne.

Właściwa pielęgnacja skóry głowy

Jeśli chcesz, by Twoje naturalne włosy rosły, musisz zacząć od zdrowej skóry głowy. Właściwe kosmetyki do pielęgnacji włosów i prawidłowa pielęgnacja są niezbędne dla ich naturalnego wzrostu. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać zdrową skórę głowy:

  • Myj włosy regularnie łagodnym szamponem. Nadmierne mycie może pozbawić skórę jej naturalnych olejków, więc pamiętaj, by używać delikatnego szamponu i unikać mycia częściej niż to konieczne.
  • Regularnie masuj skórę głowy. Zwiększy to krążenie krwi w tym obszarze i przyspieszy wzrost włosów.
  • Unikaj ciasnych fryzur, które ciągną za korzenie włosów. Może to spowodować zapalenie i uszkodzenie mieszków, co prowadzi do zahamowania wzrostu a nawet wypadania włosów.
  • Stosuj zdrową dietę. Zrównoważona dieta bogata w witaminy i minerały jest niezbędna dla zdrowego wzrostu. Pamiętaj, aby włączyć do swojej diety dużo owoców, warzyw, pełnego ziarna i chudego białka.

Regularne trymowanie

Jeśli chcesz, aby Twoje naturalne włosy rosły, musisz zacząć od regularnego przycinania. Podcinanie włosów pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek, które mogą uniemożliwić dłuższy wzrost pasm. Pomaga również utrzymać włosy w zdrowiu i zachować ich najlepszy wygląd. Jeżeli nie wiesz jak często podcinać włosy, poproś o radę swojego stylistę.

Chroń włosy przed słońcem

Jeśli chodzi o naturalne sposoby na wypadające włosy, jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest ich ochrona przed słońcem. Promienie UV mogą je uszkodzić, powodując, że stają się kruche i suche. Może to prowadzić do łamania, co nie tylko źle wpływa na wzrost włosów, ale także utrudnia ich stylizację.

Jeśli będziesz przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas, stosowanie produktów z wbudowanym filtrem SPF, takich jak odżywka bez spłukiwania lub krem do stylizacji jest niezbędne.

Najlepsze produkty i marki do włosów z 2022 roku, sprawdzone przez naukowców z dziedziny urody


Jeśli zmagasz się z wolnym wzrostem włosów, to kosmetyki do pielęgnacji włosów i wskazówki  dotyczące leczenia są zdecydowanie warte wypróbowania. Od zmian w diecie po masaż skóry głowy, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pobudzić wzrost włosów. I kto wie, przy odrobinie wysiłku, możesz po prostu zobaczyć rezultaty, na które liczyłaś. Dlaczego więc nie spróbować, jak sprawdzą się w Twoim przypadku?

You Might Also Like