Skóra wrażliwa i jej pielegnacja

7 czerwca 2018

Skóra wrażliwa wymaga wyjątkowej pielęgnacji, dlatego kosmetyki jakie będziemy stosować mają ogromne znaczenie na dalsze procesy zachodzące w naszej skórze.

Nie znam kobiety, która w 100% akceptowałaby swój wygląd. Nie ma takiej opcji! Zawsze znajdzie się „coś” co będzie naszym największym problemem. W końcu my kobiety tak mamy, że doszukujemy się w sobie czegoś, co nas nie zadowala. Moim największym problemem jest sucha wrażliwa i bardzo delikatna skóra. To coś co spędza mi sen z powiek, chociaż niektórym mogłoby się wydawać, że to problemem na wyrost.

Otóż nie ma dla mnie nic gorszego niż sucha, cienka i bardzo jasna skóra, która narażona jest na wiele czynników zewnętrznych. Jej marmurkowy odcień świadczy o tym, że jest ona bardzo cienka, z lekko różowawym zabarwieniem, której brakuje elastyczności i miękkości. Nieustannie przesuszona, z tendencją do pękania, zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia. Uwierz mi to jest po prostu maskara, a ja niestety zmagam się z tym codziennie i każdego dnia staram się dostarczyć swojej skórze najlepszych kosmetyków jakie znam.

Skóra wrażliwa

Przede wszystkim przy wrażliwej suchej skórze powinniśmy zastosować naprawdę dobre dermokosmetyki takie jak Cetapil, które odbudują i wzmacniają naszą skórę. Przy tak wrażliwej skórze nie ważne jest tylko samo nawilżanie w postaci kremów czy balsamów ale również produkty do mycia i oczyszczania. Naprawdę świetnym preparatem do mycia jest Cetaphil EM emulsja micelarna, który nie zawiera mydła, ale posiada substancję micelarną, która delikatnie i skutecznie oczyszcza naszą skórę pozostawiają przy tym naturalne ph. Emulsję można stosować zarówno z wodą jak i bez, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Po umyciu emulsją micelarną warto zastosować balsam do twarzy i ciała Cetaphil MD dermoprotektor, który daje nam długotrwałe nawilżenie skóry poprzez wysokie stężenie gliceryny, oleju z awokado, i co dla mnie niezwykle ważne zawiera witaminę E i pantenol, który łagodzi podrażnienia i regeneruję naskórek.

Dodatkowo stosuję Cetaphil DA Ultra który intensywnie nawilża, a także uzupełnia brakujące lipidy w skórze. Dla mnie doskonały w wielkim mieście, w którym moja skóra narażona jest na skażone spalinami, smogiem i przemysłowymi zanieczyszczeniami, które bardzo źle wpływa na moją skórę.

Mam w swojej kosmetyczne jeszcze jeden niezwykle ważny dla mnie krem Cetaphil PS Lipoaktywny. To preparat, który ratuję moją skórę kiedy jest bardzo mocno wysuszona, a nawet popękana. Szybko regeneruje moją skórę, łagodzi objawy i nie piecze. Dla mnie to kosmetyk numer 1, bez którego nie potrafię już żyć, więc jeśli masz problemy z suchą skórą to uwierz mi jestem osobą z którą możesz przybić piątkę. A kosmetyki, które Ci polecam są idealne dla Twojej skóry, pytanie tylko czy je znałaś?

 

You Might Also Like