Mus owocowy dla niemowląt

24 lutego 2017

Rozszerzanie diety niemowlętom spędza sen z oczu nie jednej mamie. Z racji z tego, że jestem fotografem dziecięcym i spotykam wiele mam, które chciałby same przygotowywać swoim maluszkom obiadki, deserki czy przekąski, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Często sama myśl o przygotowaniu posiłku dla najmłodszego członka rodziny jest już dla nich stresująca. Nie ma jednak co się obawiać, bo nie ma nic prostszego niż przygotowanie posiłku dla niemowląt wiem to zarówno jako mama jak i technolog żywienia.

Pokażę wam, jak w prosty sposób można przygotować mus owocowy z dodatkiem chrupek kukurydzianych. Zdziwiona? Co chrupki kukurydziane mogą robić w musie? Przede wszystkim mają nasycić maluszka, a także dodać walor smakowy. Wokół chrupek powstało wiele „teorii”, że są niezdrowe, bo dodawany jest cukier czy sól. Oczywiście w asortymencie znajdziemy również chrupki smakowe, ale wszystko zależy od nas co wybieramy i dla jakiego wieku dziecka. Ja kupuję zawsze chrupki kukurydziane Tygryski, a kilka dni temu odkryłam, że pojawiły się nowe z kaszą jaglaną i właśnie te użyłam do przepisu.

Warto wspomnieć, że chrupki kukurydziane są lekko strawne, nie uczulają i nie zawierają glutenu. Jest to przekąska która jest przede wszystkim bezpieczna dla najmłodszych, bo rozpuszcza się w ustach. Nic więc dziwnego, że nie tylko maluchy kochają chrupki ale przede wszystkim mamy. Niemal na każdym spacerze możemy spotkać mamę, która w swoim wózku ma gdzieś schowane chrupki. Widziałam, ze Tygryski wprowadziły nowe małe opakowanie 15 g. idealne na spacery. Właśnie dlatego, że większość mam zna ten produkt i posiada go w domu postanowiłam pokazać wam co możecie wyczarować z chrupek kukurydzianych w domu.

Oto moja propozycja na mus owocowy z dodatkiem chrupek kukurydzianych z kaszą jaglaną. Wystarczą świeże i ekologiczne owoce, które dostaniesz nie tylko na bazarku ale i w supermarkecie. Ja wybrałam jabłka, banany i gruszki. Ważne abyś wiedziała, że jabłka niemowlętom możemy podawać już od 4 miesiąca, ja jednak sugeruję aby podawać je od 6-7 miesiąca, podobnie jak gruszki, banany natomiast podajemy od 8 miesiąca. Jeśli chodzi o chrupki kukurydziane to możemy je podawać już od 6 miesiąca. Tak więc nasze danie możemy podawać smykom które ukończyły 6 miesiąc życia.

 

Przygotowanie deserku przede wszystkim polega na obraniu owoców, starciu ich na tarce lub w przypadku banana rozgniataniu go na gładko. Gruszkę i jabłko prażę z dodatkiem masełka na małym ogniu. W między czasie do blendera wrzucam garść chrupek kukurydzianych z kaszą jaglaną i miksuję do konsystencji kaszki. Wystudzone owoce przekładam do miseczki i wsypuje kaszkę z chrupek. Całość mieszam i gotowe.

Ten deser smakuje nie tylko najmłodszym, sama go podkradałam swoim dzieciom- w końcu to jest fit :)

Na fanpejdżu obejrzyj krótki filmik jak przygotowuje mus i weź udział w konkursie, gdzie do wygrania jest Interaktywna bramka firmy Clementoni. Więcej szczegółów na FB.

ZASADY konkursu:

1.Konkurs przeznaczony jest dla fanów OkiemMamy.pl oraz Nasze Tygryski
2. Miło mi będzie, jeśli udostępnisz plakat konkursowy i zaprosisz znajomych do zabawy
3. W komentarzu pod postem konkursowym pokaż nam swojego małego tygryska. Najciekawsze bądź najzabawniejsze zdjęcie nagrodzimy Interaktywną bramka firmy Clementoni.
4. Konkurs trwa od 28.02-10.03.2017 roku.

Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook.

REGULAMIN:

1.Sponsorem konkursu jest firma Tygryski, a organizatorem OkiemMamy
2. Nagrodą w konkursie jest interaktywna bramka firmy Clementoni oraz zestaw chrupek Tygryski
3. Konkurs trwa od 28.02-10.03.2017 roku.
4. Nagrodę wysyłamy tylko na ternie Polski.
5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu na fanpejdzu OkiemMamy.
6. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez organizatora i sponsora na podstawie subiektywnej oceny

POWODZENIA!

 

 

You Might Also Like