Domowy płyn do baniek

28 maja 2018

Domowy płyn do baniek okazuję się niezwykle prostą mieszaniną kilku składników. Wystarczy tylko przygotować odpowiednie składniki, aby wyczarować domowy płyn do baniek, który będzie tworzył piękne bajeczne, kolorowe i trwałe bańki.

Lato sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Dziecki bawią się w piaskownicach, na zjeżdżalniach, jeżdżą na rowerkach, malują kredą i puszczają bańki. Piękne kolorowe kule, które swoją lekkością unoszą się ku niebu, a potem z równie lekkim „pyk” pękają i wywołują niebywały uśmiech na twarzach dzieci. Chyba każda mama ulega tej pokusie i kupuje swoim dzieciom buteleczki z bańkami mydlanymi. Czy to będą maleńkie buteleczki, które chowamy w torebce, czy też litrowe czy 5 litrowe butle „na zapas”. Jednak prawda jest taka, że płyn do baniek w szczególności ten dobry płyn kosztuje nie małe pieniądze. Jak zatem sprawdzić dziecki radość i nie zbankrutować? Wystarczy trochę kreatywności i dobry przepis na płyn do baniek.

Domowy płyn do baniek

Uwierz mi nie ma nic prostszego jak przygotowanie domowego płynu do baniek i masz zapewnioną świetną zabawą. Jeśli pamiętasz czasy w których nie wiele można było kupić i większość zabawek trzeba było zrobić samemu lub jeśli słyszałaś o tych „odległych” czasach to wiedz, że ja właśnie będąc małym dzieckiem robiła sama płyn do baniek. Pamiętam jak wykradałam mamie płyn do mycia naczyń i zbierałam rurki po napojach, które potem w bardzo prosty sposób nacinało się na końcach i w ten sposób tworzyło się niezapomniane bańki mydlane. Osiągały one dosyć spore rozmiary, jak na maleńką i cienka rurkę . Jednak największą sztuką było zrobić dobry płyn. Dziś zbierając doświadczenia z dzieciństwa i bazując na tym co mamy dostępne w sklepach przekazuję wam jak zrobić domowy płyn do baniek.

 

Składniki na domowy płyn do baniek

Przede wszystkim potrzebujemy bardzo dobrego i gęstego płynu do mycia naczyń. Ja wypróbowałam już kilka płynów i najlepszym płynem (tu nie ma żadnej reklamy- to sprawdzony płyn przeze mnie) jest Fairy. Tylko pamiętaj nie wybieraj, żadnych balsamów czy płynów z dodatkiem super hiper ekstra mocy zmywania tłustych naczyń i tym podobne. Ma być to zwykły płyn do mycia naczyń. Potrzebujemy również glicerynie, którą kupimy w aptece, a także wodę destylowaną którą kupimy na stacji benzynowej. Oczywiście możemy wykonać płyn ze zwykłej wody- tez taki robiłam, ale niestety bańki bardzo szybko pękają.

Jakie zastosować proporcje, aby nasz domowy płyn do baniek spełnił nasze oczekiwania?

W telegraficznym skrócie proporcje są takie 1:10 czyli 100 ml płynu na 1 litr wody. Dokładnie, ale delikatne mieszamy nasz płyn, tak aby nie powstawała piana. A teraz najważniejsze- gliceryna. Dodajmy jej 15-20 kropel na 1 litr wody.
Ten przepis jest najprostszy i warto się do niego zastosować i cieszyć się pięknymi kolorowymi bańkami, które przyrządziliśmy najprostszym domowym sposobem.

You Might Also Like