Poradnik- hulajnoga dla dzieci

22 maja 2018

Hulajnoga dla dzieci to istotna sprawa dla rozwoju naszego dziecka. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które dadzą komfort jazdy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi? Zapraszam na poradnik- jak wybrać hulajnogę.

Kiedy przychodzę do szkoły syna, aby do odebrać go po lekcjach, widzę mnóstwo jednośladów przypiętych do ogrodzenia. Ten widok niezwykle mnie cieszy, bo to oznacza, że nasze dzieci są aktywne fizycznie. Widzę nie tylko rowery, ale także hulajnogi, które osobiście uwielbiam. Nigdy w dzieciństwie nie miałam hulajnogi, więc może dlatego tak bardzo ja lubię. Jest lekka, szybko się na niej przemieszcza i łatwo można ją zabrać i wskoczyć do autobusu. Często korzystam z tego środka transportu na krótkich dystansach takich jak odbiór dzieci ze szkoły czy szybkie zakupy w osiedlowym sklepie. Cieszę się, też ogromnie, że moje dzieci lubią hulajnogę i z przyjemnością wybierają ją nie tylko na plac zabaw, ale i na dłuższy spacer.

Czego uczy hulajnoga?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Dzięki jeździe na hulajnodze nasze dziecko uczy się równowagi, a także prawidłowego balansowania swoim ciałem. Co będzie skutkowało szybszej nauce jazdy na rowerze, jak również w wieku szkolnym ułatwi wykonywanie ćwiczeń związanych z równowagą. Jazda na hulajnodze wzmaga koncentrację, dziecko potrafi ocenić odległość przeszkody i sprawnie ją ominąć. Oswaja dziecko z prędkością,  co jest niezwykle ważne jak dziecko usiądzie już na rowerze. Korzystanie z hulajnogi, którą dzieci traktują jako świetna zabawę, poprawia formę fizyczną, poprzez wzmacnianie mięśni nóg, pleców i brzucha.

 

Pierwsza hulajnoga dla dzieci

Od kiedy powinniśmy uczyć nasze dziecko jeździć na hulajnodze? I jaka hulajnoga będzie odpowiednia dla naszego malucha? To pytanie które często pojawiają się w głowach młodych rodziców, dlatego przygotowałam dla was krótki poradnik na temat hulajnogi dopasowanej do wieku dziecka.

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie w jakim wieku dziecko może rozpocząć naukę. Na rynku pojawiło się wiele hulajnóg które przystosowane są dla dzieci już od 2 roku życia. Takie hulajnogi cechują się tym, że posiadają z przodu dwa kółeczka i jedno z tyłu. To bardzo ułatwia dzieciom naukę, gdyż nasze urządzenie jest bardzo stabilne. Tę które chcę wam teraz pokazać to jeździk i hulajnoga czyli 2 w 1 czyli mogą z niego korzystać maluchy. Na początek wybieramy jeździk, który dzięki wygodnemu siedzisku ułatwia przemieszczanie się naszemu maluszkowi. Gdy nasze dziecko dorośnie, jednym kliknięciem zmieniamy funkcję i nasz jeździk zmienia się w hulajnogę. To idealna propozycja dla najmłodszych, bo nawet jeśli nasze dziecko znudzi się w trakcie spaceru hulajnogą, możemy w łatwy sposób wrócić do funkcji jeździka. A teraz pytanie gdzie możemy kupić hulajnogi 2 w 1 ? Otóż jest wiele miejsc w którym możemy zaopatrzyć się w jednoślady, ale ja polecam wam  hulajnogi dla dzieci ze sklepu Bobomio.pl to sprawdzony adres, który wam polecam.

 

Jeśli nasze dziecko ma 3- 4 latka, warto wybrać nieco inną hulajnogę, która również będzie na trzech kołach. Stabilność hulajnogi w tym wieku dziecka jest niezwykle istotna, aby dzieci się nie przewracały, a co za tym idzie nie zniechęcały do dalszej jazdy. Hulajnogę, którą teraz pokaże jest składna co za tym idzie jest łatwa do przenoszenia czy przechowywania. Do tego lekka, z regulowaną kierownicą i co niezwykle ważne ma zabezpieczenie przed upadkiem.

 

Hulajnoga dla przedszkolaka

Jaką hulajnogę wybrać dla najmłodszych już omówiliśmy, zatem czym kierować się przy wyborze dla nico starszego dziecka? Przede wszystkim dla dzieci w wieku 4-6 lat hulajnoga powinna być dwukołowa. Po nauce na trzykołowej dzieci swobodnie i bez żadnego problem przejdą na dwukołową, nabierając jeszcze lepszych umiejętości koordynacyjnych. Wybierając jednoślad warto zwrócić uwagę nie na cenę, ale przede wszystkim na to czy posiada ona regulowaną kierownicę i dobry hamulec, a także czy jest lekka i czy wygodnie się składa. Hulajnoga powinna być dostosowana do wzrostu i wagi dziecka, dzięki temu będzie stabilna i bezpieczna.

Bezpieczeństwo jazdy

Naszym obowiązkiem jest zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom, dlatego wybierzmy odpowiednią hulajnogę do wieku i umiejętności naszych dzieci. Pamiętajmy, że hulajnoga to pojazd którym poruszać się będą nasze największe skarby czyli nasze dzieci. Dlatego od samego początku zakładajmy dzieciom kaski, które chronić je będą przed upadkiem. A uwierzcie mi, że uczące się dzieci są naprawdę nieprzewidywalne. Jeśli od najmłodszych lat uczyć będziemy bezpiecznego poruszania się jednośladami, to nie będą miały problemu z kaskiem w wieku nastoletnim czy dorosłym. Dziś możemy wybierać kaski o przeróżnej kolorystyce i z różnymi bohaterami, dlatego nie wahajmy się ani chwili kupując hulajnogę wybierzmy od razu odpowiedni kas dla naszego dziecka.

Czas na test hulajnogi

Posiadam dzieci w tym wieku, że swobodnie i bez żadnego lęku wskakują na hulajnogę i śmigają przed siebie. Jednak nie zawsze tak było, przeszliśmy długą drogę do etapu w którym jesteśmy. Przyznam się wam, że w przypadku syna ominęłam etap hulajnogi jeździk i trójkołowej, zaczęliśmy od razu od dwukołowej i słowo daję to nie był to najlepszy pomysł. Syn nie czuł stabilizacji i hulajnoga ciągle się wywracała, przez co ciągle się denerwował i nie mógł „załapać” magii hulajnogą.  Dlatego jak tylko córka zaczęła interesować się hulajnogą kupiłam zwykłą trójkołową, niestety ten wybór tez nie był w 100% najlepszy, ponieważ przy dłuższych spacerach córka męczyła się na niej. Zwyczajnie nie dawała rady tyle jeździć, dlatego najlepszy rozwiązaniem byłaby hulajnoga jeździk, która ma siedzisko i można z niego korzystać na dłuższych dystansach. No cóż mądry Polak po szkodzie, dlatego nauczcie się na moich błędach.

Nie zmienia to jednak faktu, że te jednoślady skradły nasze serca i całą rodziną jeździmy na hulajnogach. W końcu i ja poczułam co to znaczy jazda na hulajnodze :)

You Might Also Like