Łazienka na poddaszu

16 stycznia 2019

Jak wykończyć łazienkę na poddaszu? Jak poradzić sobie ze skosami w łazience? Jaki kolor ścian wybrać do łazienki? Jaką wannę wybrać aby nie zmniejszyć łazienki? Oto wpis, który odpowie na wszystkie te pytania. Łazienka na poddaszu to jest to o czym zawsze marzyłam.

 

Łazienka ze skosami

Wiele osób, które słyszą łazienka na poddaszu czy łazienka ze skosami mają wizję małych klaustrofobicznych łazieneczek w których nie można się wyprostować. Oczywiście, takie łazienki też istnieją, ale planując zakup domu czy budując go lepiej zaplanować przestrzeń tak aby móc swobodnie się wyprostować, zarazem podkreślając gdzie aktualnie się znajdujemy. Łazienka na poddaszu to było moje wielkie marzenie, które wreszcie udało mi się zrealizować. Wiedziałam, że będzie to mała przytulna łazienka, w której znajdę spokój i relaks dla siebie. Dlatego projektując ją wiedziałam, że będzie ona bardzo minimalistyczna. Nie chciałam kolorowej łazienki z pięknymi wzorzystymi płytkami, chciałam spokoju i pełnego relaksu jaki może dać mi to miejsce. Byłam pewna, że tylko jeden kolor może dać mi ten efekt relaksu.

Biała łazienka

Dlaczego zdecydowałam się na biel? Odpowiedź uzyskaliście kilka linijek wcześniej. Biel kojarzy się z czystością, błogością i relaksem. Oczywiście wiele razy zastanawiałam się jak długo uda mi się utrzymać tą nieskazitelną biel przy dwójce dzieci. I wiecie co- nie mam pojęcia, ale wcale mnie to nie martwi, bo po pierwsze zabezpieczyłam fugi przed zabrudzeniami, a po drugie pomyślałam sobie, że dom to nie hotel i biorę poprawkę, że może nie być idealnie. Jednak to jest miejsce o którym marzyłam, które chciałam stworzyć i je stworzyłam. Dzięki bieli, łazienka jest jasna, przestronna i elegancka, a zarazem minimalistyczna. Drewniane surowe belki na suficie podkreślają ten minimalistyczny styl, dlatego zdecydowałam się tylko na drewniane dodatki.

Drewniane dodatki w łazience

Uwielbiam otaczać się naturalnymi surowcami, to one przybliżają mnie jeszcze bardziej do natury i uświadamiają mi, ze powinniśmy żyć w zgodzie z naturą. W mojej łazience oprócz drewnianych belek znajdziesz jedynie drewniany stojak na papier oraz szafkę pod umywalkę. Mam w planach postawić drewnianą drabinkę na ręczniki, ale jak na razie nie udało mi się jej zakupić. Więcej dodatków drewnianych nie planuję, bo chcę pozostawiać ten minimalistyczny styl jaki udało mi się stworzyć. Kolejnymi dodatkami jakie znajdziecie w mojej łazience to plakaty z motywem zielonych liści.

Plakaty do łazienki do pobrania

Plakaty, które wiszą w mojej łazience są przygotowane przeze mnie i jestem z nich bardzo dumna. Podkreślają one dodatkowo ten minimalistyczny styl, a dodatkowo są pięknym akcentem o który mi chodziło. Plakaty przygotowałam w formacie A3 i jak zawsze dzielę się nimi z wami. Plakaty do łazienki możecie pobrać z mojej strony i wydrukować na papierze technicznym i oprawić je w ramki. Ja plakaty drukowałam w drukarni i jest to naprawdę niewielki koszt, tym bardziej, że same plakaty do łazienki możecie pobrać za darmo poniżej klikając w każdy obrazek.

Aby dodatkowo podkreślić to jak bardzo bliska jest mi natura do mojej łazienki trafił duży kwiat w doniczce w pięknym ozdobnym plecionym koszu. Kwiatek odnalazł się w tym miejscu idealnie, zakrywając niewykorzystaną powierzchnię. Dodatkowo nie muszę martwić się o kwiatek, ponieważ ma wystarczająco dużo światła z okna dachowego. A do tego stoi blisko wanny, co daje nam dodatkowy komfort podczas długich kąpieli w wannie.

Jaką wybrać wannę?

Wanna w tej łazience jest najważniejszym punktem i to od niej zależy jak bardzo się zrelaksujemy niezależnie od klimatu jaki stworzyłam. Mój wybór był bardzo świadomy i wiedziałam, że moja idealna wanna musi spełniać kilka wymagań. Pierwszym z nich była długość. Nie wyobrażam sobie siedzenia w wannie, w której musze podkulać nogi. Dlatego wybrałam wannę o długości 170 cm. Kolejnym punktem była wygoda i poczucie długiego relaksu. Wanna, którą my zakupiliśmy cechuje się długim utrzymywaniem ciepła dzięki technologii Stabilsound Plus i termoizolacji. Co za tym idzie woda w wannie nie wychładza się tak szybko jak w innych. Zatem długie kąpiele w takiej wannie to podstawa dobrego relaksu. Co także istotne (dla bezpieczeństwa) po zamontowaniu jej na nośniku eps, stoi bardzo stabilnie, gdyż jest podparta solidnie – i na rantach i na dnie. Kolejnym ważnym dla nas punktem było utrzymanie higieny. Mając dzieci zdaje sobie sprawę, że wanna to idealne miejsce do wodnych zabaw. A dziecięca kreatywność potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego. Moje dzieci uwielbiają rysować po wannie wodnymi mazakami, kolorowe dzieła zdobią wewnętrzną powierzchnię wanny. Dlatego istotne było dla mnie łatwe czyszczenie, zdecydowaliśmy się na wannę z powłoką Easy to Clean i Antibac. A o jakiej wannie w ogóle mówimy?
Zdecydowaliśmy się na wannę polskiej firmy Schedpol, która od wielu lat projektuje i wytwarza wysokiej jakości produkty do łazienek jak brodziki i wanny. I jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, dlatego z czystym sumieniem polecamy wam ich produkty. My także zdecydowaliśmy się na brodzik podpłytkowy, ale to może w innym wpisie. Jesteście ciekawi naszej drugiej łazienki?

 

You Might Also Like