Mogę wszystko

30 czerwca 2015

walt disney
Ile razy w życiu słyszałaś, że nie dasz rady? Ile raz odkładałaś swoje marzenia na bok? Myślę, że robiłaś to nie raz i nie dwa, podobnie jak ja. Zawsze wydawało mi się, że nie potrafię zrobić czegoś tak dobrze jak robią to inni. Żyłam marzeniami, których nie realizowałam ze strachu, aż przeszedł dzień kiedy wzięłam życie w swoje ręce. Podejmuje wyzwania i realizuje się. Wreszcie przestałam się bać porażek, nauczyłam się z nich wyciągać wnioski i dostrzegłam, że to one dają mi tę wewnętrzną siłę i moc. Tak! Porażki dają mi siłę do walki! Do walki ze swoimi słabościami i niedoskonałościami.
Każdego dnia stawiam sobie małe cele, które zrealizuję. Małe cele mają wielką moc motywacyjną, bo jeśli je zrealizujemy dodają na skrzydeł i mamy apetyt na więcej.
Marzenia są piękne, ale nasze życie staję się piękniejsze jeśli zaczniesz je realizować, a na ich miejsce wskoczy kolejne, które również uda Ci się zrealizować.
Kiedyś, ktoś zadał mi pytanie „czy marzenia się spełniają?” z uśmiechem na twarzy odpowiedziałam „tak, tylko trzeba bardzo w nie wierzyć”, na to usłyszałam „otóż nie, marzenia się nie spełniają, to Ty spełniasz marzenia!”
I co masz takie same mieszane uczucia jak ja po tym co przeczytałaś? Jak tylko to usłyszałam, byłam zła, bo zawsze powtarzano mi, że marzenia spełniają się tylko wtedy kiedy bardzo mocno w nie wierzymy. A tu bach! Ja mam je realizować? Ale jak?! Przecież te marzenia są takie nie realne, przecież ja ich w życiu nie zrealizuje! No tak, ale dlaczego? Można wszystko osiągnąć jeśli tylko do tego dążymy, a nie marnujemy swój czas i energię na myślenie. Mów o nich głośno, może znajdzie się ktoś kto pomoże Ci je zrealizować.
Ja mam jeszcze wiele marzeń, które chcę zrealizować i głęboko w to wierzę, że za jakiś czas napiszę JEST, JEST UDAŁO SIĘ!
A teraz kończąc ten wpis słyszę piękna piosenkę, która stała się hitem Tabb & Sound’N’Grace – Możesz Wszystko, tak więc :

„Ty możesz wszystko, możesz wszystko,
Gdy bardzo tego chcesz.
Dziś zmienisz przyszłość, zmienisz wszystko,
Bo bardzo tego chcesz.”

You Might Also Like