Jedzenie w Wiśle

5 lutego 2018

Wisła to nie duża miejscowość, ale bardzo turystyczna. Przyciąga turystów zarówno latem jak i zimą. My polubiliśmy Wisłę za spokój i fajnych ludzi których spotkaliśmy na swojej drodze. Lubimy tam wracać, a wracamy zazwyczaj zimą. Gdzie śmigamy na stokach wraz z dziećmi, odnaleźliśmy tu miejsca do których chętnie wracamy. Pamiętacie mój wpis na temat Zakopanego? Stronimy od tego miejsca, nie lubię zgiełku i krzyczącej tandety na każdym kroku. W Wiśle tego nie ma, jest spokój i mnóstwo fajnych miejsc które warto odwiedzić. No właśnie w poprzednim roku poczyniłam wpis o tym Gdzie dobrze zjeść w Wiśle i nic w tej w kwestii się nie zmieniło, z małym wyjątkiem odkryliśmy kolejne wspaniałe miejsca i postawiliśmy tam wysoko poprzeczkę.

Karczma u Karola

Zasługuję na wielkie uznanie, to miejsce w którym od razu poczujesz góralską atmosferę. Niewielka sala, z kominkiem i kilkoma stolikami. Wspaniała obsługa, która dba o każdy szczegół i zadowolenie gościa. A ich potrawy rozpływają się w ustach. Ja polecam wam spróbować kwaśnicę, łososia w sosie cytrynowym, a dla dzieci przepyszne pierogi z owocami. To miejsce którego warto zapamiętać adres, bo zjecie tam naprawdę smacznie.

Karczma u Karola, ul. Kopydło 117

Karczma Drewutnia

Bardzo żałuję, że to miejsce odkryliśmy tak późno. To podobno najstarszy obiekt gastronomiczny w Wiśle, który nawiązuje do tradycji regionu. To niewielka, ale bardzo przytulna knajpka, w której najemy i napijemy się do oporu za rozsądne pieniądze. Z ogromnym apetytem zjemy tu kwaśnicę, żurek i rosół, które po prostu wymiatają. Na drugie danie warto skosztować placka z blachy, który w stosunku do innych miejsc jest niezwykle smaczny. Bardzo smacznym daniem dla męskiego grona jest tzw. kita z zasmażaną kapustą. Na istne niebo w gębie.

Karczma Drewutnia, Czarne 3A

Karczma na Klepkach

Na koniec zostawiłam miejsce, które przygotowuje również smaczne posiłki, ale jest to bar szybkiej obsługi. Nie można jednak mieć do zarzucenia absolutnie niczego, gdyż wszystko co podają jest świeże i bardzo smaczne. W tym miejscu skosztowaliśmy kiełbaski, szaszłyki, zapiekanki, grzańca, a nawet pyszną szarlotkę z kruszonką.

Wyciągi Narciarskie Klepki Wisła Malinka, Malinka 27

A Ty masz jakieś miejsce w Wiśle, które warto odwiedzić?

 

You Might Also Like