Niedrogie pomysły na dekoracje świątecznego stołu

20 grudnia 2017

Magia świąt dobiega nas z każdej strony. My kobiety wiemy, że aby stworzyć tą magiczną atmosferę najpierw musimy narobić się po łokcie. Biegamy w amoku po sklepach dorzucając ostatnie prezenty, dokładmy do koszyków kolejne kilogramy mąki na pierogi, a potem latamy po domu ze ścierą aby na samym końcu usiąść do świątecznego stołu.

A propos świątecznego stołu, macie już jakieś pomysły na jego udekorowanie? No helllo! Przecież każda perfekcyjna Pani domu, powinna pięknie zaaranżować świąteczny stół! Przecież chodzi o magię świąt!

No tak, mogłam się domyślać, położycie biały obrus, kilka tealightów, tony świątecznych potraw i GOTOWE! A może staniecie na wysokości zadania i wykupicie połowę sklepu, aby wasz stół wyglądał bajecznie?

Ha! Mam dla was kilka propozycji zaaranżowania świątecznego stołu na ostatnia chwilę. Ba! Zaproponuję wam takie gadżety które kupicie za grosze w sklepie KIK i nie wydacie więcej niż 50 zł !
 To co zaczynamy?!

Wszystkie moje propozycje są, propozycjami minimalistycznymi, bo przecież oprócz naszych dekoracji musi znaleźć się miejsce na potrawy. Tak, wiem jak to brzmi, ale kiedyś tak zaaranżowałam stół pierdółkami, że nie było gdzie postawić świątecznych dań. Tym razem idę w prostotę.

W pierwszej aranżacji wykorzystałam bieżnik w gwiazdki, lizaki świąteczne, złote świeczniki oraz czerwone świece przyozdobione gałązkami jodły.

 

W drugiej aranżacji wykorzystałam przezroczystą butelkę z jodłą wypełnioną wodą, lampki ledowe, złote druciane kulki oraz drewniane małe choineczki.

 

Trzecia aranżacja, to rozpruty worek jutowy, wieniec świąteczny oraz laski cynamonu.

W tej aranżacji wykorzystałam ponownie czerwone świece, które włożyłam do drewnianej skrzynki ozdobionej jodłą i drewnianymi gwiazdkami. Dodatkowo stół przyozdobiłam pomarańczami i światełkami ledowymi.

Ostatnia propozycja to wykorzystanie słoika do którego włożyłam pomarańczę, jodłę, rokitnik i świeczkę typu tealight.

 

Jak wam się podobają moje propozycje? Która z aranżacji przypadłam wam najbardziej do gustu? Podzielcie się tym w komentarzu, a was zapraszam na Instagram na konkurs, który zorganizowałam wspólnie z firmą KIK, do wygrania fantastyczne nagrody. To co HO, HO, Ho Merry Christmas!!!

 

You Might Also Like