Wielkanocne wycinanki

15 kwietnia 2014

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, a my jak zwykle w pośpiechu przygotowujemy Wielkanocne akcesoria. Cieszę się jednak, że udało się nam zasiać kilka dni temu rzeżuchę w skorupkach od jajek. Taka rzeżucha daje niesamowity efekt na Wielkanocnym stole albo w koszyczku. Wystarczy tylko wykorzystać puste skorupki po jajkach i umyć je bardzo delikatnie. Następnie włożyć do nich  watę , zasiać rzeżuchę i podlać. Należy oczywiście pamiętać o codziennym podlewaniu , ale to mogą robić również nasze dzieci.
ozdoba wielkanocna
Kolejnymi wielkanocnym akcentem, który udało nam się zrobić jest zajączek z rolki po papierze :) Jak sami wiecie z tych rolek można wyczarować naprawdę niesamowite rzeczy.
Do zrobienia zajączka potrzebujemy bibułę z motywem zwierzęcym (dostaniemy ją w dobrych sklepach papierniczych), białą, różową, czarną piankę, ruszające się oczy oraz zielony papier. Do tego niezbędne będą nożyczki, klej, taśma dwustronna i małe rączki naszych dzieci.
Wycinamy prostokąt z bibuły, smarujemy naszą rolkę klejem i przyklejamy bibułę. Nadmiar bibuły przyklejamy do środka rolki. Z białej i różowej pianki wycinamy uszy i sklejamy je ze sobą. Uszy mocujemy za pomocą taśmy dwustronnej do rolki. Z czarnej pianki wycinamy wąsy i przyklejamy. Oczy zająca smarujemy klejem i przyczepiamy w odpowiednie miejsce. Z kolorowego papieru wycinamy prostokąt i tworzymy trawę. Całość smarujemy klejem i przyklejamy. Gotowe :)
zając z rolki wielkanocny zając

Ostatni motyw może nie jest do końca Wielkanocny, ale  kojarzy się z wiosną i ładnie prezentować się będzie w koszyczku :)
Przedstawiam wam pszczółkę z pudełeczka po kinder niespodziance.
Potrzebujemy
żółtego jajeczka po kinder niespodziance
taśmę izolacyjną
białą piankę
dziurkacz
kreatywne druciki w kolorze białym
flamaster czarny i czerwony
klej magic

Taśmę izolacyjną tniemy na kilku centymetrowe paski i przecinamy wzdłuż, aby były cieńsze. Przyklejamy je wokół jajka.
Kreatywny drucik przecinam na pół i tworzę z niego skrzydełka i przyklejam je do jajka. Dziurkaczem wycinam z pianki oczy, możemy też wyciąć nożyczkami. Rysujemy na oczach źrenice i przyklejamy. Na koniec rysujemy uśmiech i gotowe.

pszczółka z jajka jajko niespodzianka

Jak podobają się wam nasze ozdoby?

 

ozdoby wielkanocne

You Might Also Like