DIY ciastolina / masa piaskowa

8 maja 2017

Czy znasz dziecko które nie lubi robić babek z piasku? Ja takiego nie znam. A moja Z. to wprost uwielbia siedzieć w piaskownicy i specjalnie dla mnie przygotowuje najlepsze piaskowe babeczki z posypką :) No tak ale ostatnio pogoda nie sprzyjała siedzeniu w piaskownicy, a już napewno nie siedzeniu tyłkiem na zimnym piasku. Trzeba było wymyślić coś kreatywnego w domu. I tak wpadłyśmy na pomysł stworzenia piaskownicy w domu. Jako bazę wykorzystałam popularną w każdym domu mąkę ziemniaczaną oraz różne kosmetyki. Wykonałyśmy kilka rodzajów naszej masy piaskowej i podzielę się z wami czym się one między sobą różnią.

Na początek zrobiłyśmy błękitną lagunę, którą wykonałyśmy z 4 kubków mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i kilku kropel niebieskiego barwnika. Wszystko zagniatałyśmy, tworząc jednolitą masę, która pachniała tatą :) tak przygotowana masa świetnie nadaję się do tworzenia płaskich powierzchni, dróg, morza do wyciskania na niej różnych kształtów. Ciężko natomiast robi się z niej babki.

Kolejną masę przygotowałyśmy z 4 kubków mąki ziemniaczanej i cudownie pachnącego truskawkami balsamu do ciała. Mąkę z balsamem zagniatałyśmy i uzyskałyśmy kolor pastelowego różu. Ta masa świetnie nadawała się do robienia babek z naszej masy, ale był nieco krucha.

Na koniec przygotowałyśmy masę piaskową z 4 kubków mąki ziemniaczanej, żółtego barwnika spożywczego i odżywki do włosów. Ta masa była niezwykle aksamitna, pięknie pachniała i była bardzo elastyczna. Można z niej tworzyć różnego rodzaju budowle.

Jednak bez względu na to jaką masę przygotujecie, każda z nich sprawi waszemu dziecku mnóstwo radości i pochłonie waszego malucha na dłuższy czas. Pamiętajcie, że możecie też sami kombinować dodając oliwkę, farby, płyn do mycia naczyń, mydło czy inne kosmetyki. Ważne, aby zachowywać proporcje i jeśli wlejecie za dużo kosmetyku, to należy dosypać mąki i waszej masy będzie po prostu więcej. Niestety problem z tą masą jest taki, że po kilku dniach nie przykryta niczym, po prostu traci swoje właściwości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać kolejną wykorzystując inne kolory czy inne kosmetyki.

 

 

You Might Also Like