W pogoni za marzeniami

20 lutego 2015

Zdarzają się dni w których zatrzymujemy się i zastanawiamy nad naszym życiem. Zastanawiamy się czy jest ono takie jakie kiedyś sobie wymarzyliśmy, czy wszystko co robimy robimy z satysfakcją, czy może czegoś nam w życiu brakuje.
Kilka dni temu w moje ręce wpadł fantastyczny film o tym, że boimy się podążać za tym co kochamy i co sprawia nam ogromna radość.  Robimy coś czego nie lubimy, tylko po to aby mieć pieniądze. Żyjemy w ciągłym niezadowoleniu, a z drugiej strony boimy się podjąć krok ku lepszemu życiu. Autor tego filmu zadaje pytanie „co chciałbyś robić gdyby pieniądze nie miały żadnego znaczenia?”
No właśnie co? A teraz odpowiedz sobie czy to robisz? Nie?! Dlaczego? Bo nie masz na to pieniędzy? Boisz się?
Też się kiedyś bałam…stabilna praca, pensja na konto i niezadowolenie z tego co robię. Każdego dnia czułam, że to nie jest to czego w życiu pragnę, że chciałabym robić coś co sprawia mi przyjemność i satysfakcję każdego dnia. Bałam się zdecydowanie za długo…dziś mogę powiedzieć, że kocham swoją pracę. Każdego dnia wstaję z uśmiechem na twarzy, bo wiem, że każdy dzień jest dniem wyjątkowym, spotykam ludzi których nie dane byłby mi spotkać. Czerpię od nich energię na kolejne dni i nawet praca po nocach stała się dla mnie przyjemnością, bo nic nie muszę.
Moje zadowolenie przekłada się na nasze dzieci, bo szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzieci. Jestem spokojniejsza, mam dla nich więcej czasu, więcej mi się chcę… choć bywają też dni w których nie jest lekko. Walka o klienta, stres związany z zapłaceniem rachunków, czasem odmawianie sobie przyjemności. Wiem jednak, że przyjdzie taki dzień w którym nie będę martwić się o te rzeczy, że oprócz satysfakcji z tego co robię będę mogła spełniać wszystkie zachcianki najbliższych.

Zapraszam was do odwiedzenia mojej strony www.magicznechwile.pl i polubienia na FB 

_MCH5176
_MCH4322 fb_MCH5139 fb_MCH0868 fb_MCH2309-fb_MCH1351 fb_MCH6059 fb_MCH9041 fb_MCH6904 fb_MCH6722 fb_MCH1295 fb_MCH1929 fb_MCH2094 fb_MCH3386 fb_MCH3772 fb
You Might Also Like