Zobaczyć dzikie zwierze

8 lipca 2014

„Dzik jest dziki, dzik jest zły…” chyba każdy przedszkolak zna ten wierszyk, ale zobaczyć tego dzikiego zwierzaka to jest dopiero coś!
Będąc na Mazurach odwiedziliśmy cudowne miejsce, w którym możemy spotkać rożne zwierzęta i ptaki.

Park dziki zwierząt w Kadzidłowie, to obowiązkowe miejsce na mapie dla każdego rodzica z dzieckiem. Park znajduje się blisko Mikołajek, Rucianego-Nidy i Mrągowa. My odwiedziliśmy to miejsce już  po raz drugi ( tutaj), ale po raz pierwszy z dziećmi.

Wprawdzie trafiliśmy na bardzo zmienna pogodę, bo raz wchodziło słońce i było gorąco, a za chwilę padał deszcz. Nas jednak pogoda nie zniechęciła do zwiedzania i oglądania zwierząt.
Dzieci były zachwycone ilością zwierząt i tym, ze można było je głaskać i karmić. Największe wrażenie na nas zrobiła sowa, której oczy były tak hipnotyczne, że przyglądaliśmy się jej z ogromnym zaciekawieniem.
Zwiedzanie parku jest z przewodnikiem. Nas oprowadzała bardzo młoda i miła dziewczyna, którą opowiadała o zwierzętach z ogromną pasja, wplatając w to różne anegdoty i historie związane z podpieczonymi.
Mogliśmy zobaczyć małą kilkutygodniową sarenkę, pogłaskać daniela, sarnę czy odganiać się od kóz i osłów, które dobierały się do naszych smakołyków.

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi Park dzikich zwierząt w Kadzidłowi

Gorąco polecam wam odwiedzić to miejsce, bo to naprawdę świetna lekcja przyrody dla naszych dzieci i nie tylko :)

You Might Also Like