Pomysł na prezent dla ucznia i przedszkolaka

28 listopada 2018

Jaki prezent wybrać dla ucznia lub co kupić przedszkolakowi? Takie pytania pojawiają się w głowach każdego kto ma w tym wieku dziecko. Z pomocą przychodzę wam ja, i prezentuję listę prezentów dla ucznia oraz listę prezentów dla przedszkolaków.

W sklepach słuchać już świąteczny dżingiel, kolorowe światełka przypominają, że właśnie weszliśmy w świąteczny okres, a większość rodziców zaczyna główkować się jaki prezent powinien znaleźć się pod choinką dla ich pociech. Oto dziś przychodzę z pomocą dla Ciebie i pokażę Ci przede wszystkim niebanalne zabawki dla dzieci w wieku szkolnym. A także dla dzieci nieco młodszych. Pomyślisz sobie, co można nowego wymyślić na prezent dla dziecka, skoro w telewizji jest tyle nowości, a ja Ci powiem idź o krok dalej. Szukaj niebanalnych zabawek, pięknie wykonanych i przede wszystkim bezpiecznych dla twojego dziecka. Oto lista prezentów dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym:

Pomysły na prezent dla ucznia

Wielu rodziców, dziadków, wujków i cioć głowi się nad prezentem dla dziecka, które jest już uczniem szkoły podstawowej. Z jednej strony uważają, że takie dziecko przestaje interesować się zabawkami, a z drugiej jest za małe na różnego rodzaju „gadżety” dla starszych. Zatem co podarować uczniowi? Oto kilka propozycji

 1. Kredki akwarelowe– to wspaniały prezent dla dziewczynek, które uwielbiają malować. Wystarczy zmoczyć kredkę, aby stworzyć piękną akwarelę.
 2. Zestaw artystyczny – to kolorowe papiery do dekorowania, za pomocą rożnokolorowych paseczków. Idealny prezent dla dziewczynki
 3. Detektor metalu– to wspaniały zestaw do samodzielnego skonstruowania który wykrywa metale.
 4. Maszyna do szycia – dla mnie strzał w dziesiątkę, rozwija umiejętności manualne i odkrywa kreatywność u dziewczynek. uszyć samodzielnie ubranie dla lalki to jest coś.
 5. Stacja meto  to kolejny zestaw do samodzielnego złożenia. Jest to wspaniały zestaw, który idealnie wpasowuję się dla ucznia aby poszerzać jego wiedzę.
 6. Drewniane sudoku to wspaniała gra pobudzająca myślenie.
 7. Zestaw do zdrapywania kto z nas nie lubi zdrapywać zdrapek? Ja nie znam nikogo takiego, tu mamy zestaw który dzięki zdrapywaniu odkryje dla nas wspaniałe ukryte obraz ze znanych bajek.
 8. Duży stół do gry zręcznościowej– ten stół to idealny prezent zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca, znajdziemy tu 4 różne gry zręcznościowe takie jak: piłkarzyki, bilard, hokej, a także tenis stołowy. Taki stół to wspaniała rozrywka dla całej rodziny
 9. Teatrzyk stojącytaki teatrzyk pobudza kreatywność naszych dzieci
 10. Pacynki na rękęto wspaniałe uzupełnienie dla teatrzyku, ale nie tylko. Można zakupić je oddzielnie i tworzyć wspaniałe rodzinne przedstawienia.

Pomysły na prezent dla przedszkolaka

Wiek przedszkolny to wiek w którym rozwijamy percepcję dziecka, dlatego warto wybrać zabawki które pobudzą wyobraźnię naszego dziecka. Oto propozycje na prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 1. Instrumenty muzyczne wspaniała zabawa dla każdego dziecka. Nie znam malucha które nie uwielbiałby gry na instrumentach.
 2. Wózek dla lalek– pomyślicie, że to prezent tylko dla dziewczynek, otóż nie. Wózki dla lalek to świetna zabawka również dla chłopców, mój syn uwielbiał bawić się wózkiem czasami nawet traktując go jak wyścigówkę ;)
 3. Kuchnia drewniana to wspaniała zabawka dla dużych i małych dla chłopców i dla dziewczynek. To zabawka, którą dzieci potrafią bawić się godzinami.
 4. Dźwig drewniany– chyba wszystkie dzieci lubią bawić się samochodzikami bez względu na płeć, a ten dźwig to wspaniała zabawka.
 5. Bóbr w opałach– gra zręcznościowa- uwielbiamy tę grę od małego i nadal często w nią gramy. Wspaniała rodzinna gra, przy której jest mnóstwo zabawy.
 6. Domek dla lalek wszystkie dzieci lubią bawić się w dom, ale dziewczynki to wprost uwielbiają odgrywać role. W takim domku zabawa trwa bez końca.
 7. Drewniany but do sznurowania– uczy samodzielności poprzez zabawę.
 8. Wyścig paluszków to wspaniała gra która pobudza sprawność rączek oraz małą motorykę
 9. Puzzle dworzec kolejowy– te puzzle to strzał w 10, każde dziecko kocha zabawę samochodami, a jeśli ma do tego ulicę, znaki drogowe to nic tylko bawić się i bawić.
 10. Tekturowy domek– wspaniała zabawa do stworzenia swojego idealnego domku. Dzieci uwielbiają nie tylko kolorować, ale również bawić się w takich domkach.

 

Prezenty które przedstawiłam są to zabawki, które sprawdziły się w naszym przypadku i powiem wam, że warto czasami wyjść po za ramy telewizyjnych reklam. Wystarczy sięgnąć do firm takich jak Zielone Zabawki i poszukać co alternatywnego możemy kupić dla naszych dzieci, a radość ich będzie dla was największa nagrodą.

A u nas od jakiegoś czasu toczą się rodzinne rozgrywki sportowe ;) Zapraszam was również do obejrzenia filmu z udziałem całej rodziny

You Might Also Like