Kodowanie kolorami

28 czerwca 2018

Kodowanie kolorami to świetna zabawa dla dzieci. Pobudza kreatywność, wzmacnia motorykę, uczy i bawi. Wystarczy pobrać ze strony karty, wydrukować je i cieszyć się postępami naszych maluchów.

 

Moja córka uwielbia rysować, tworzyć kolorowe obrazki, a ostatnio zaczęła tworzyć mozaikowe dzieła sztuki. Brała kartkę w kratkę i kolorowała różne kratki na różne kolory. Sprawiało jej to ogromną radość i dumnie prezentowała swoje dzieła. Takie kolorowanie w małych krateczkach świetnie sprawdzają się do ćwiczenia rączek przed zajęciami w szkole. Jednak w pewnej chwili rysowanie w zwykłym zeszycie w kartkę przestało sprawiać jej, taką przyjemność, dlatego zaczęła prosić abym robiła jej kontury rysunku, aby mogła kolorować kratki. I tak też czyniłam. Wpadłam jednak na pomysł aby wykorzystać chęć do takiego kolorowania i połączyłam zabawę wraz z logicznym myśleniem.  Stworzyłam kilka kart które pozwoliłby jej na kolorowanie w kratkach, ale rysując w określonym miejscu na wyznaczony kolor.

Kodowanie kolorami

Karty, które przygotowałam to tzw. kodowanie kolorami. To taka niby zabawa w statki, ale zamiast zbijać statku pokolorujemy kratkę na określony kolor. Taka zabawa pozwoli nie tylko ćwiczyć rączkę, ale przede wszystkim uczy matematyki, strategicznego myślenia, staranności i kreatywności.

Wystarczy, że wydrukujesz poniższe karty na kolorowej drukarce i przekażesz je dziecku. Przygotowałam te karty w kolorze, aby ułatwić młodszym dzieciom wykonanie zadania. Starszym można utrudnić zadanie i podpisać kolory, aby jeszcze bardziej ruszyły szarymi komórkami.

Kodowanie kolorami jest świetne nie tylko do kolorowania, ale także możemy wykorzystać plastelinę którą podzielimy na malutkie kuleczki którymi wypełnimy nasze kratki. Zabawa plasteliną dodatkowo pobudzi małe rączki do pracy, a jak wiadomo najlepsza jest zabawa.

Zatem życzę wam i waszym dzieciom udanej zabawy w kodowanie kolorów. Podziel się ze mną komentarzem czy taki wpis jest dla was przydatny? A może chciałabyś aby stworzyła coś specjalnie dla Ciebie, zostaw po sobie ślad :)

 

 

You Might Also Like