5 miejsc w Poznaniu, które musisz odwiedzić

1 września 2017

Wiele razy będąc w Poznaniu powtarzałam sobie, że muszę tu przyjechać na spokojnie. Zatrzymać się na kilka dni i wraz z dziećmi, zobaczyć co oferuje to miasto. A oferuje całkiem sporo.

Zapraszam na 5 miejsc w Poznaniu które musisz odwiedzić.

  1. Termy Maltańskie- to miejsce, polecam wam jako pierwsze i to nie bez powodu. Od ponad 3 lat Termy Maltańskie posiadają Certyfikat OkiemMamy czyli są Miejsce Przyjaznym Rodzinie z Dziećmi. Aquapark oferuję bardzo dużo atrakcji dlatego wejście na jego teren opłaca się przy wykupieniu co najmniej 3 godzin. My prawie zawsze spędzamy tam cały albo chociaż pół dnia. Znajdziecie tu różnego rodzaju zjeżdżalnie, leniwą rzeka, falę, ściankę wspinaczkowa, płytki basen, zewnętrzne baseny, wodny plac zabaw. Po prostu wodne szaleństwo dla każdego.
  2. Pamiarnia – to przepiękne miejsce w którym możemy zobaczyć jak rośnie kakaowiec, kawa, pomarańcze czy wiele innych roślin. To wspaniała lekcja biologii dla naszych dzieci, choć tak naprawdę nasze pociechy miały nieco inny plan na zwiedzanie. A mianowicie po wejściu do palmiarni, dzieci otrzymały mapy, na których widniało 6 punktów. W każdym z punktów trzeba było odszukać pieczątkę i przybić ja na mapie. Po zebraniu wszystkich pieczątek wykupowało się medal dla naszych małych botaników. I tak biegaliśmy od punktu do punktu aby zdobyć pieczątki i wymarzony medal. A rośliny, no cóż nadal tam rosną i maja się dobrze, a medale zdobią nasze ściany.

 


\


\ \


\

 

3. Kolejka wąskotorowa – moim zdaniem to obowiązkowy punkt dla rodzin z dziećmi, a podczas podróży możemy podziwiać Maltę, która wygląda zjawisko. Kolejką możemy wybrać się do stacji Nowe ZOO i tak też zrobiliśmy.

 

4. Nowe ZOO- jeśli w jakimś mieście jest zoo od razu się do niego wybieramy. Lubimy oglądać zwierzęta, dlatego wycieczka do zoo jest obowiązkowym punktem programu. W Poznańskim ZOO zaskoczyła nas motylarnia, gdzie nie tylko mogliśmy podziwiać motyle, ale także siadały na naszych dłoniach. To naprawdę niezwykłe uczucie i wspaniała lekcja cierpliwości dla najmłodszych.

5. Makieta kolejowa- choć mieści się ona obrzeżach Poznania, to warto wybrać się w to miejsce. Makieta jest ogromna i interaktywna. Na dużych i małych robi ogromne wrażenie.

You Might Also Like