Centrum Leonarda da Vinci

17 sierpnia 2017

Wiele osób słyszało o Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ale nie wiele osób słyszało juz o Centrum Leonarda da Vinci w Chęcinach. Oczywiście są to dwie różne wystawy, ale obie są bardzo interesujące. Dlatego będąc w województwie świętokrzyskim postanowiliśmy je odwiedzić, a zaraz potem blisko mieszczący się zamek w Chęcinach.

Chyba każdy z nas kojarzy postać Leonarda da Vinci. Chociażby z tego, że to on namalował najbardziej rozpoznawalne obrazy świata tj. Mona Lisa czy Ostatnia Wieczerza. Był on jednak nie tylko malarzem, ale również wspaniałym rzeźbiarzem, filozofem, muzykiem, odkrywcą i matematykiem. Był to człowiek wyprzedzający swoją epokę, człowiek którego ciekawił świat i nie ograniczała wyobraźnia i kreatywność. Dlatego Centrum Leonerda da Vinci to miejsce w którym wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.

Możemy tu zobaczyć jak pracuje ludzki organizm, poprzez pięć czynności życiowych tj. oddychanie, bicie serca, odżywianie, reakcja na bodźce i utrzymywanie postawy pionowej ciała. Multimedialna wystawa daję nam ogromną możliwość poznania naszego ciała. Możemy pompować krew do serca, sprawdzić objętość naszych płuc, obejrzeć nasze żyły, a także sprawdzić jaki mamy refleks i jak odbieramy bodźce.  Dowiesz się ile wody znajduję się w twoim organizmie, jak silne są Twoje dłonie, a także czy dobrze widzisz i słyszysz.

Oprócz tego możesz zbudować most samonośny, zbudować katapultę czy helikopter według projektu Leonarda da Vinci. To naprawdę wspaniałe centrum wyobraźni, nauki i dobrej zabawy.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci
Podzamcze 45
26-060 Chęciny

 

You Might Also Like