Zielone koktajle

7 sierpnia 2018

Zielone koktajle są nadal w modzie, dlatego wraz z synem postanowiliśmy przygotować dla was film w którym zachęcamy do zdrowego jedzenia. W ramach akcji „Jedz jak mistrz”, którą zorganizowała firma Beko wspólnie z piłkarzami FC Barcelony chcemy przekonać was, że zielone koktajle są pyszne i łatwe w przygotowaniu.

 

Wielu rodziców boryka się z tym, że dzieci nie chcą jeść owoców i warzyw. Ja nie będę prawiła wam morałów jak ważne jest świadome i zdrowe odżywiania, bo każdy z was to wie. Ja chcę was zachęcić do wspólnej zabawy w gotowanie. Nie raz utwierdziłam się w fakcie, że przygotowane przez dzieci posiłki smakują im o niebo lepiej, niż gdy przyrządzimy je sami. Dlatego warto zachęcić nasze dzieci do wspólnego gotowania. Ja wiem, że kuchnia może wyglądać jak by przeszło przez nią tornado, ale warto uzbroić się w cierpliwość i trochę wyluzować. Szczególnie wtedy, gdy chcemy zachęcić ich do jedzenia potraw, na których wcześniej nie jedli.

Jedz jak mistrz

To fantastyczna akcja firmy Beko, która ma na celu pomóc rodzicom w zdrowym żywieniu. Do akcji przyłączyli się zawodnicy FC Barcelona, którzy pokazują, że nie tylko praca i wysiłek liczą się aby być najlepszymi piłkarzami na świecie, ale przede wszystkim liczy się zdrowa dieta. Wspólnie z Frankiem przygotowaliśmy krótki filmik w którym pokazuję jak przygotować pyszny zielony koktajl. Uwierzcie mi na słowo mój syn polubił zielone koktajle odkąd sam zaczął je przygotowywać, bo nie ma nic prostszego niż wrzucenie kilku owoców do miksera (i nawet kuchnia nie wygląda jak po przejściu tsunami). Wspólne gotowanie może być świetną zabawą dla całej rodziny. Nie sięgajmy zatem po gotowe soczki, tylko pokażmy dziecku jak łatwo można przygotować koktajl z tego co mamy w lodówce. Pozwólmy im mieszać smaki, doświadczać i eksperymentować ze smakiem. Pokażmy im, naszą chęć do tego co przygotowali i zachęcajmy ich do zdrowego trybu życia.

A was zapraszam do oglądania, komentowania i dawania łapek w górę- to bardzo zachęcić Franka do kolejnych ciekawych filmików.

You Might Also Like