Kompleks Świętokrzyska Polana

4 sierpnia 2017

Wakacyjne podróże po Polsce to cykl wpisów jaki dla was przygotowuję. Na początek wybieramy się w mało doceniane województwo świętokrzyskie, które kryje w sobie mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.

Wyruszamy z Warszawy do miejscowość Zagnańsk, gdzie mieści się Kompleks Świętokrzyska Polana. Pośród Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego mieści się ośrodek wypoczynkowy Polanica, kraina zabawy, park miniatur oraz ocenika.

W Kompleksie zatrzymaliśmy się na weekend, aby w pełni skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuję to miejsce. Polanica to przepiękne miejsce pośród lasu do rodzinnego wypoczynku. A ja jako wiecznie zmęczona mama mogłam oddać się w ręce specjalistów od zabiegów specjalistycznych i relaksujących.

Zaraz po zameldowaniu udaliśmy się do krainy zabawy, gdzie dzieci mogły oddać się beztroskiej zabawie. I tu moje dzieci po prostu przepadły. Szaleństwu nie było końca, skoki na 8 metrowym eurobungee, zabawa na dmuchańcach, park linowy, brzozowa zagroda ze zwierzętami, pływanie łódeczkami czy bieganie po wodzie w zamkniętej kuli. To atrakcje które uwielbiają chyba wszystkie dzieci.

Podczas gdy dzieci świetnie się bawiły, rodzice mogli spokojnie wypoczywać w dużych wygodnych sakwach lub na ławeczkach. Po kilku godzinach szaleństw na świeżym powietrzu macie jak w banku, że wasze pociechy zasną bez problemu.

 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania parku miniatur, który mieści się na terenie kompleksu. Szczerze mówiąc byliśmy już w kilku podobnych miejscach i byłam przekonana, że ten park niczym mnie nie zaskoczy. I byłam w ogromnym błędzie! Już przy bramce otrzymaliśmy od obsługi słuchawki wraz z odtwarzaczem, dzięki któremu każdy z nas mógł zwiedzać i słuchać według własnego tempa.

To genialne rozwiązanie, które zachęcało nas do głębszego poznania danej budowli. Słuchając ciekawych historii czy rozwiązań technicznych na temat inżynierii, mogliśmy swobodnie przyglądać się szczegółom budowli. Nie musieliśmy czytać tabliczek, których powiedzmy sobie szczerze czytamy tylko kilka pierwszych zdań i idziemy dalej.  Nie musieliśmy też przepychać się do przewodnika aby usłyszeć ciekawe historie. Dzieci chodziły ze słuchawkami na uszach przyglądając się niezwykłym konstrukcjom i o dziwo zapamiętały niezwykle dużo.

W parku miniatur znajduję się 20 budowli tylko z województwa świętokrzyskiego, które rozmieszczone są w podobnym kształcie do rzeczywistego kształtu województwa. Uwierzcie mi, że po takiej wycieczce ma się ochotę odwiedzić te miejsca na żywo.

 

Na koniec do zwiedzania zostawiliśmy sobie Oceanikę, gdzie mieści się ponad 500 gatunków wodnych zwierząt. Mieści się tu zespół różnych akwariów o łacznej pojemności 290000 litrów i, aż 13 biotopów z całego świata. Możemy podziwiać ryby i ich środowisko w jakim żyją z różnych zakątków świata. To niezwykłe doświadczenie i wspaniała lekcja biologii dla naszych dzieci, które z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat ryb i roślin z całego świata.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu przewodnika, możemy pozostać w oceanice i na spokojnie we własnym tempie oglądać wodne stworzenia. Na dzieciach ogromne wrażenie robią rekiny i morskie akwaria, które swoimi kolorami wabią odwiedzających.

 

Na koniec znowu udaliśmy się do krainy zabawy, gdzie dzieci do późnych godzin szalały na dmuchańcach i sprawdzały swoje umiejętności w parku linowym.

To był cudownie spędzony czas, wypełniony po brzegu atrakcjami jakie oferuje Kompleks Świętokrzyska Polana. To miejsce w pełni zasługuję na Certyfikat OkiemMamy Miejsce Przyjazne Rodzinie z Dziećmi. 

A na koniec nasza videorelacja

 

 

 

 

You Might Also Like