Książki na luty

15 lutego 2018

Uwielbiam czytać książki, chociaż bardzo brakuje mi na nie czasu. Jednak każdego dnia staram się odciąć od rodzinnych obowiązków, usiąść wygodnie w fotelu i oddać się ulubionej lekturze. Jakiś czas temu polecałam wam TOP 10 książek, które według mnie powinno się przeczytać. i nadal przy tym zostaję Dziś chcę wam polecić 5 książek dla kobiet, które według mnie zasługują na waszą uwagę.

Pierwszą z nich jest książka Fiony Barton „Dziecko”.  To pasjonujący triller psychologiczny, od którego trudno się oderwać. Książka pełna jest napięcia i opowiada o pozornie dwóch niezależnych historiach, które przenikają się i doprowadzają do odkrycia szokującej prawdy. To druga książka autorki, pierwsza z nich to „Wodwa”, która znalazła się na światowych listach bestselerów. Jeśli lubisz nieoczywiste książki z dreszczyki emocji i ciekawą fabuła, ta książka jest dla Ciebie.

Druga pozycja to książka Amy Schumer najgorętszego nazwiska światowego  stand-upu „Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach”. Książka o dyskryminacji, przemocy domowej, seksie, związkach i absurdach sławy. Wszystko okraszone charakterystycznym stylem i poczuciem humoru. Inteligentna opowieść bawi do łez i pozwala utożsamiać się z problemami znanymi z codziennego życia.
Trzecią książkę jako polecam przeczytać to „Liga (nie) złych mam. Egoistki z miłości” Avital Norman Nathman. To książka która pokazuję prawdziwe oblicze matki. Przeczytamy tu historie różnych kobiet, które zmagają się z macierzyństwem i w różny sposób go doświadczają. Tą książkę powinna przeczytać każda matka, aby nie dążyć do ideału którego nie ma.

Czwartą książkę moim zdaniem nie da się przeczytać od razu. To książka która warto czytać każdego dnia, albo co kilka dni. Warto pochylić się nad nią i zastanowić. Mówię to o książce Orly Wahba „Kindness Boomerang, czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie”. Książka która przekonuje, że warto czynić dobro, gdyż ono powraca w najmniej oczekiwanym momencie.

Ostatnią pozycją jaką chcę wam przedstawić to książka „Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie.” Jest to poradnik, który ma nas nauczyć jak korzystać z spersonalizowanego systemu organizacji. W tej książce znajdziemy wiele cennych wskazówek i twórcze ćwiczenia które będziemy wykonywać nie dłużej niż 365 sekund.

A Ty co ostatnio czytałaś? Napisz w komentarzu co warte jest twojej uwagi.

 

You Might Also Like