Darmowe Prestes Lightroom 

16 sierpnia 2018

Dziś w Twoje ręce trafia darmowy presets do Lightroom. Presety są w klimacie wakacyjnym, więc to idealny czas aby ściągnąć je na swój komputer całkowicie za darmo i odmienić swoje zdjęcia. Presets Lightroom wystarczy pobrać z mojej strony i cieszyć się pięknymi zdjęciami.

Jako fotograf i blogerka często słyszę pytania dotyczące moich zdjęć, jak wykonałam dane zdjęcie, czym robiłam no i na koniec jak obrobiłam zdjęcie. Lubię opowiadać na temat fotografii, o tym jak wyglądało zrobienie zdjęcia, ale najbardziej lubię pokazywać zdjęcie przed obróbką i po obróbce. Często wtedy słyszę „wow, ale różnica! Zdjęcie ma zupełnie inny klimat”. Oczywiście nad zdjęciami komercyjnymi siedzę bardzo długo, skupiam się na detalach i dopracowuje każdy szczegół. Jeśli jednak przygotowuję zdjęcia na bloga, korzystam z prostszych rozwiązań jakie daję mi Lightroom i jego presets.

Darmowe prestes Lightroom

Jeśli pracujesz chociaż troszkę na Lightroomie to wiesz, że ten program daje mnóstwo możliwości przy obróbce zdjęć. Nie będę tu opisywać funkcji, ale zachęcę Cię do pracy na prestach. Co to są prestety i jak z nich korzystać? Otóż prestets to takie filtry, które bardzo szybko zmieniają Twoje zdjęcie. A jak z nich korzystać? Wystarczy zaimportować je na swój komputer, kliknąć w wybrany presets i nasze zdjęcie całkowicie się zmienia.  Moje presets nazwałam sea, bay oraz memoriesm, są to trzy filtry które świetnie sprawdzą się do wakacyjnych letnich kadrów.

Presets free

Poniżej znajdziesz gotowe presets oraz moje zdjęcia przed zastosowaniem prests i po zastosowaniu. Jak sama zobaczysz darmowy prestes użyłam do zdjęć, które są bardzo jasne i i mają w sobie dużo niebieskiego koloru, dlatego idealnie sprawdzą się one do zdjęć z nad morza. Mogę śmiało powiedzieć, że surowe zdjęcia są nawet lekko przepalone i ciężko w nich dostrzec niebieski kolor. Niebo na zdjęciach jest białe i nie widać w nim prawidłowego koloru. Jak widzisz po zastosowaniu prestes Lightroom zdjęcia udało się uratować i wyglądają naprawdę dobrze.

Pobierz darmowe prests do Ligtrooma

Aby uratować swoje wakacyjne zdjęcia, wystarczy kliknąć i pobrać prests. Zapisz pliki na swoim komputerze, w miejscu w którym przez przypadek ich nie usuniesz. Ja na swoim komputerze posiadam folder w którym mam zapisane różne prestes Lightroom i pilnuje aby go nie usunąć. Ty możesz również stworzyć taki folder, tak będzie Ci po prostu wygodnie. Jeśli zapiszesz już prests na komputerze, teraz wystarczy je zaimportować. Aby to zrobić musimy być w zakładce Develop i po lewej stronie mamy Presets, znajduje się tu kilka gotowych presetów Lightrooma klikamy na jeden z nich i prawym przyciskiem myszki wybieramy opcję Nowy Folder, który nazywamy np. OkiemMamy. Następnie będąc na tym folderze klikamy znowu prawy przyciskiem myszki i wybieramy Import. Wybieramy folder gdzie znajdują się zapisane przez Ciebie presets i importujesz plik Lightrooma. Teraz powinnaś mieć zaimportowane darmowe prestes. Aby cieszyć się w pełni efektami wystarczy, że wybierzesz odpowiednie zdjęcie i klikniesz na presets. Zdjęcie zmieni się od razu, a jeśli filtr nie spełnia Twoich oczekiwań możesz kliknąć na kolejny prests.

 

Efekt użycia prests Bay

 

 

Efekt użycia presets Sea

 

 

Efekty prests Memories

Do ściągnięcia za darmo prests Lightroom TUTAJ

You Might Also Like