Egzotyczne przyjęcie

18 lipca 2018

Egzotyczne przyjęcie z dodatkiem flamingów, liści monstery i ananasów. To proste! Aby przygotować przyjęcie w egzotycznym stylu nie potrzebujemy wydawać dużo pieniędzy. Wystarczy trochę kreatywności i pobranie z mojej strony darmowych szablonów flaminga i egzotycznych liści monstery.

Od kiedy zobaczyłam inspiracje z przyjęć w stylu boho czy flamingo party, zamarzyło mi się właśnie takie przyjęcie. Jednak przeczesując sklepy z dodatkami łapałam się a to za głowę, a to za kieszeń. Szczerze mówiąc jeszcze nie zwariowałam aby wydawać fortunę na dekorację przyjęcia urodzinowego. Nie ma mowy! Dlatego postanowiłam sama sobie stworzyć szablony i podzielić się nimi z wami.

Przyznam szczerze, że przygotowanie tych dekoracji wymaga troszkę czasu, ale czego nie robi się dla dobrego efektu. Aby przygotować takie przede wszystkim przeczesałam pokój moich dzieci w poszukiwaniu kolorowego technicznego bloku, który miał mi posłużyć do wykonania dekoracji. Jeśli jednak Ty nie posiadasz takiego bloku, wystarczy wybrać się do papierniczego po zaopatrzenie. taki blok to wydatek 2-3 zł za blok. Możesz też zaopatrzyć się w kolorowe kartki do drukarki, które można kupić na sztuki lub kupić całe opakowanie. Musisz wziąć pod uwagę, że każdy liść to jedna kartka, ale już np. flamingi na rurki to już tylko jedna kartka.

Przyjęcie w stylu flamingo

Motyw flaminga podoba mi się od dawna i można go spotkać na wielu przedmiotach. Postanowiłam go wykorzystać w swojej dekoracji. Po pierwsze zakupiłam piękne flamingowe serwetki, a po drugie przygotowałam szablon flaminga, którego umieściłam na rurkach do napojów. Na jednej kartce umieściłam 20 flamingów, które najlepiej wydrukować na różowym technicznym papierze. Następnie je wyciąć i przykleić do rurki z napojami za pomocą dwustronnych kropek klejących, które są przezroczyste. Takie kropki przydają mi się niezwykle często dlatego nie wyobrażam sobie życia bez nich :)

Flaming z balona

Skoro mamy już rurki z flamingami, warto podkreślić jeszcze mocniej charakter naszego przyjęcia. Wykonałam szablon głowy i nóg flaminga, który również wydrukujcie na różowym papierze technicznym. Jeśli nie uda się wam znaleźć różowego papieru, tak jak mi możecie wykorzystać czerwona kartkę. Jak widzicie na zdjęciach kolor czerwony nie przeszkadza flamingowi, a nawet fajnie wygląda podkreśla wygląd naszego stołu. Aby wykonać flaminga z balona, musimy przede wszystkim mieć różowe balony. Wystarczy je nadmuchać i przykleić do nich głowę i nogi flaminga, oczywiście na dwustronne przezroczyste kropki. Ja do jednego z flamingów przykleiłam różowe piórko, ale nie musicie tego robić. Można zostawić takiego flaminga lub można mu dorysować czarnym markerem skrzydła.

Dekoracje z liści monstery

Duże liście monstery wyglądają obłędnie. Ja wyszłam jednak z założenia, że trochę szkoda mi wydawać kasy na żywe liście, które szybko zwiędną. Dlatego stworzyłam szablony liści monstery do pobrania. Idąc jednak za ciosem wykonałam również liście palmy i bananowca, które świetnie wkomponowały się w całą dekorację. Do przygotowania liści wybrałam również kolorowy papier techniczny, ale również zwykły kolorowy papier do drukarek, który można kupić na sztuki. Wybrałam dwa odcienie zieleni, dzięki temu wprowadziłam urozmaicenie w mojej dekoracji. Oczywiście decyzja należy do Ciebie i możesz wybrać tylko jeden odcień zieleni, albo wybrać ich więcej niż ja. Wydrukowane liście wycięłam i przykleiłam do sznurka a potem do ściany za pomocą masy mocującej, która również jest moim nieodłącznym gadżetem.

 

Dekoracje w stylu hawajskim

Resztę dekoracji kupiłam w sklepie, gdyż nie byłam w stanie ich sama zrobić. Zakupiłam papierowe talerzyki w liście monstery i kaktusy, serwetki z flamingami, porcelanowego ananasa i kaktusa, mieszadełka z ananasem. Dodatkowo, aby nadać charakteru ułożyłam małe ledowe światełka, które rozświetliły stół i dodały klimatu. Bohaterem stołu stał się również wielki słój z lemoniadą, który świadczy o letnim przyjęciu.

Jak widzicie nie trzeba wydawać fortuny, aby stworzyć piękną dekorację na przyjęcie w stylu hawajskim lub boho. Do końca sama nie wiem co to za styl, bo chyba pomieszałam, poplątałam oba style. Mi się jednak podoba i moim gościom również. Poniżej do waszej dyspozycji wszystkie szablony do druku. Bierzcie i szalejcie na swoim przyjęciu. A mi będzie bardzo miło jeśli zostawisz komentarz lub podzielisz się zdjęciami ze swojego przyjęcia na kanałach social media dodając #okiemmamy

Aloha! 

You Might Also Like