Lemoniada lawendowa

13 lipca 2018

Lemoniada lawendowa to idealny napój na lato. Ma niezwykły smak, dodatkowo uspokaja nasze nerwy, ułatwia zasypianie. To idealny napój na rozpoczęcie urlopu. Lemoniada lawendowa ma nie tylko piękny kolor, ale przede wszystkim wyśmienicie smakuje.

Od dłuższego czasu przymierzałam się do tego aby przedstawić wam lawendową lemoniadę, która od pewnego czasu zagościła w naszym domu. Jednak ilekroć ją robiłam znikała w zaskakującym tępie. Moja córka polubiła ją nie tylko za smak, ale też za wygląd, bo jej delikaty fioletowy kolor jest niezwykle oryginalny. Taka lemoniadę z lawendy możemy przygotowywać nie tylko latem kiedy lawendę możemy kupić na targu, ale również zimą czy jesienią. Lawendę możemy kupić w aptece lub sklepie zielarskim. Jest to już przygotowany susz, który wystarczy zalać gorącą wodą i odczekać 5 minut. Najlepiej przykryć ją spodeczkiem i poczekać, aż się zaparzy.

Zatem jak przygotować naszą lemoniadę lawendową? To proste! Zalewamy łyżeczkę suszonej lawendy gorącą wodą. Odstawiamy na 5 minut. Następnie odcedzamy kwiaty przez sitko. Napar wlewamy do dzbanka i dodajemy pokrojoną w plasterki cytrynę i gałązki mięty. Możemy ją dosłodzić ksylitolem, miodem albo cukrem. Wszystko zależy od nas. Zostawiamy do ostygnięcia i wrzucamy kostki lodu. A teraz cieszymy się niepowtarzalnym smakiem.

Piłaś kiedyś lemoniadę z lawendy? Napisz mi pod tym wpisem, jakie są Twoje odczucia.

 

 

You Might Also Like