Memory jesienne liście

1 października 2018

Memory jesienne z motywem darów jesieni, to idealna gra dla najmłodszych ale i dla starszych dzieci. Wystarczy pobrać pliki wydrukować je i cieszyć się fantastyczną zabawą wśród dzieci.

Okres jesienny to niestety pora przeziębień, zasmarkane dzieciaki zostają w domu i nudzą się. Jak radzić sobie z katarem domowym sposobem znajdziesz TUTAJ. Ale co poradzić na ciągłe marudzenie i nudę u dziecka? Jak zaktywizować i czym zachęcić dziecko do zabawy. Starym i sprawdzonym sposobem jest gra memory, którą dziś chcę Ci zaproponować. To gra w której pobudzamy szare komórki, budujemy relację miedzy sobą i uczymy zasad wygranych i przegranych.

Memory do druku

Domyślam się, że w Twoim domu znajduję się mnóstwo zabawek i gier planszowych różnego rodzaju. To dobrze gry planszowe odchodzą w zapomnienie i trzeba je wskrzeszać. My jako rodzice powinniśmy poświęcać dzieciom czas na wspólne granie, a dziś właśnie chcę przekazać Ci w Twoje ręce memory z jesiennymi motywami. Jakiś czas temu poczyniłam juz jedną grę memory również z motywami jesiennymi, która również jest do samodzielnego wydrukowania, znajduje się tu w sklepie. Możesz wesprzeć mnie kupując również ta grę. Nawet takie małe zakupy dają mi motywację do dalszych pomysłów. Jeśli jednak nie interesuję Cię opcja płatna- proszę bardzo pobierz darmowe memory i ciesz się wspaniałą zabawą.

Jak pobrać memory?

To proste wystarczy, że klikniesz na zdjęcie, pobierzesz je na swój komputer, wydrukujesz po dwie kartki na kolorowej drukarce, najlepiej na papierze technicznym i gotowe. Ja swoje memory dodatkowo zalaminowałam, aby cieszyć się dłużej zabawą. Tak przygotowane memory możesz schować do pudełeczka i przechowywać. Świetną opcją będzie przygotowanie ozdobnego pudełka wraz z dzieckiem. Do tego możecie wykorzystacie np. zasuszone liście albo stworzycie kolorowy jesienny rysunek. Wszystko zależy od waszej kreatywności, a ja gwarantuję wam wspaniałą zabawę w odszukiwaniu ukrytych liści. Powodzenia.

Jeśli masz ochotę pokaż mi na swoim kanale social media typu Facebook czy Instagram jak bawicie się w memeory. Pamiętaj oznaczyć moje konto OkiemMamy.pl lub użyj #okiemmamy

Pamiętajcie aby każdą kartkę wydrukować dwa razy :)

 

 

You Might Also Like