Kapitan Nauka wspaniała zabawa

31 lipca 2017

Wakacje to czas kiedy nasze dzieci szalałby na podwórku od świtu do zmierzchu, a kiedy pada deszcz leżą na kanapie i gapią się w sufit powtarzając jak mantrę „nudzi mi się„. No tak, kto nie zna tej starej śpiewki. Z jednej strony trzeba dać im się trochę ponudzić i nie ingerować w ich wakacyjne lenistwo, z drugiej zaciekawić i pobudzić  ich kreatywność. Do tego właśnie świetnie nadają się produkty z serii Kapitan Nauka, które przemycają różnego rodzaju ciekawostki, a także pobudzają umysł. W swojej ofercie mają, ciekawostki, zagadki, gry i książeczki, a to wszystko opracowane przez Polskich psychologów i terapeutów.

Gry dopasowane są do różnych grup wiekowych, a nawet rosną z naszymi dziećmi. Tak jak na przykład Memory na trzy sposoby to gra dla 2, 4 i 6 latków. Wszystko zależy od tego jaki stopień trudności wybierzemy. Możemy zagrać w podstawową wersję jaką jest wyszukiwanie dwóch takich samych kart, możemy zagrać na spostrzegawczość, gdzie odnajdujemy szczegóły jakimi różnią się poszczególne karty, a jeśli czujemy się na siłach gra na refleks będzie najlepszą zabawą dla dużych i małych. Mając dwójkę dzieci w różnym wieku, możemy wybrać odpowiedni stopień trudności i naprawdę świetnie się bawić pobudzając nasze szare komórki.

Moja Zosia pokochała łamigłówki- główki, które możemy zabrać wszędzie i tak też się dzieje. Noszę je w torebce i wyciągam je podczas jazdy metrem, czy w oczekiwaniu na wizytę lekarską. To poręczne i wygodne łamigłówki, wykonane z papieru który jest bardzo trwały, do tego są bardzo wygodne i mają mały format. Łamigłówki dostosowane są do różnych grup wiekowych i do poziomu trudności, posiadają aż 102 zagadki, które są kolorowe i zabawne. Na odwrocie karty mamy odpowiedzi, aby pokazać dziecku czy prawidłowo odgadło zagadkę.

 

Franek zaś polubił SuperQuizy o różnej tematyce. Podobnie jak łamigłówki Zosi, superquizy również noszę w torebce i jak tylko usłyszę słynny tekst „nudzi mi się” wyciągam ciekawostki o świecie i już nie mam dziecka. Bardzo wygodny format, który mieści się nawet w kieszeni, kolorowe zdjęcia i ilustracje pobudzają ciekawość. Odpowiednia ilość tekstu, napisana w bardzo zrozumiały dla dziecka sposób. Po przeczytaniu danej ciekawostki, dziecko może sprawdzić swoją wiedzę poprzez zagadki na dany temat. Pytania znajdują się na drugiej stronie, tak aby dziecko nie wyszukiwało odpowiedzi w tekście ale odpowiedziało z tego co zapamiętało.

A czy wy znacie Kapitana Naukę?

A na koniec mam dla was KONKURS na Fanpagu OkiemMamy 

 

 

You Might Also Like