Jak udekorować stół na Wielkanoc?

20 marca 2018

Kiedy wiosenne porządki przyprawiają Cię o zawrót głowy, podobnie jak mnie. Czas zająć swoją głowę czymś zdecydowanie przyjemniejszym. A mianowicie aranżacją wielkanocnego stołu. Dwa razy na moim blogu pokazywałam jak zaaranżować  wielkanocny stół  czy też jak przygotować pisanki. Dziś chce Ci pokazać kolejne pomysły na wielkanocny stół.

Powiedz mi czy Ciebie też atakują te piękne kolorowe magazyny i strony internetowe z fikuśnymi świątecznymi gadżetami? I od razu myślisz sobie, ile trzeba mieć kasy, żeby tak pięknie udekorować stół. Ha! Jeśli właśnie tak myślisz, wychodzę na przeciw Twoim oczekiwaniom i podpowiem Ci jak stworzyć piękny wielkanocny stół za niewielkie pieniądze. Wystarczy wiedzieć gdzie trzeba się udać po wielkanocne króliczki ;)

Wielkanocne gadżety

Jak wybrać wielkanocne akcesoria, które nie zrujnują naszego portfela, a udekorują nasz świąteczny stół? Pamiętajmy, że zasada im mniej, tym więcej sprawdza się w tym przypadku idealnie. Nie ma nic gorszego niż zastawiony stół gadżetami na którym nie ma gdzie postawić potraw czy wygodnie usiąść. Znam wiele „perfekcyjnych pań”, które stawiają miliony pisanek i zajączków na swoich stołach, a potem w nieskończoność je przesuwają, aby w końcu zrezygnowanym tonem ściągnąć je i obwieścić światu, że „nikt” nie docenia ich wkładu.

Aby uniknąć „niedocenienia” naszych gości polecam zastosować minimalizm, ustalić kilka zasad jakimi będziesz się kierować przy dekoracji stołu. Po pierwsze trzymaj się kolorystyki, po drugie dodaj swojemu stołu życia w postaci kwiatów czy roślin i po trzecie wykorzystaj to co masz w swoim domu.

 

 

 

W tej aranżacji wykorzystałam pastelowe nakrycia, które podkreślają wiosenne kwiaty i błękitne niebo. Dodałam do tego stojącego zajączka oraz drewniane korytko do którego włożyłam mech (pamiętaj mech jest pod ochroną i można go kupić na targach z kwiatami). Możesz zamiast mchu dodać rzeżuchę co nada dodatkowego wielkanocnego charakteru. Całość udekorowałam białymi margaretkami i białym porcelanowym zajączkiem. Oba zające oraz drewniane korytko kupiłam w KIK. Po świętach zamierzam wykorzystać drewniane korytko do ziół lub kwiatów.
Dodatkowo wycięłam króliczki z technicznego kolorowego papieru i ułożyłam na nich sztućce. Wzór króliczka do pobrania na dole.

Moim drugim pomysłem było wprowadzenie złotego akcentu w świąteczny nastrój. Nic na to nie poradzę, że uwielbiam wszystko co złote, dlatego kupiłam złote jajka, króliczka i piórko ze złotym akcentem.  Wszystko to kupicie w sklepie KIK. Jeszcze nie zdecydowałam ostatecznie jak będzie wyglądało nasze świąteczne śniadanie, na szczęście świąt mamy 2 dni i napewno wykorzystam obie aranżacje.Tu możesz ściągnąć i wydrukować króliczka na sztućce.

A jak Tobie podobają się moje propozycje? Czy masz już plan jak udekorujesz swój stół? Zostaw komentarz pod postem chętnie poczytam o twoich pomysłach.

 

 

You Might Also Like