Pisanki kolorowanki

22 marca 2018

Przygotowania do świąt to istne szaleństwo, chociaż Święta Wielkanocne to zupełnie inna bajka niż Boże Narodzenie. Wszystkie jednak zdajemy sobie sprawę, że wpadamy w wir wiosennego sprzątania, gotowania i biegania po sklepach. Biegamy a to ze ścierą, a to z siatkami i zastanawiamy się co przygotować na wielkanocny stół. Niestety w całej tej bieganinie nasze dzieci domagają się zainteresowania i chcą nam pomagać.

Moja córka cały czas dopytuje kiedy będziemy tworzyć pisanki, ale jak wiadomo tworzymy je co najwyżej klika dni przed. (psyttt gdybyś szukała inspiracji na świąteczne pisanki to pamiętaj tu znajdziesz je TUTAJ). Wracając do naszych dzieci i ciągłego „brzeczenia” kiedy pomalujemy pisanki, stworzyłam alternatywę w postaci kolorowanek pisanek.

Kolorowanki pisanki

Dzieci uwielbiają kolorować, malować i tworzyć. Wielkanoc to dla nich artystyczny raj. Wiadomo jednak, że pisanek nie tworzymy kilka tygodni przed Wielkanocą, jak ubieramy choinkę. Tylko przygotowujemy je kilka dni przed. Jednak warto budować ten wiosenno-świąteczny klimat, właśnie dlatego przygotowałam kolorowanki do samodzielnego wydruku.

Możesz ściągnąć i wydrukować je dla swojego dziecka. A tu dowolność artystyczna. Można je kolorować, lepić plasteliną czy nawet wyklejać. Inwencja twórcza pozostaje po stronie Twojego dziecka. A Ty wystarczy, że wydrukujesz gotowe szablony i będziesz się cieszyć chwilą dla siebie. A, nie! Przepraszam, będziesz się cieszyć tym, że nikt nie plącze się pod nogami podczas szaleńczego biegu ze ścierą.

Pamiętaj, że możesz z dzieckiem wspólnie wykonać wielkanocną girlandę, szablon znajdziesz TUTAJ

Możesz ZA DARMO ściągnąć PISANKI KOLOROWANKI– wystarczy, że klikniesz w obrazek 

 

 

You Might Also Like