Przeprowadzka czyli jak nie zwariować

18 czerwca 2019

Pamiętam swoją ekscytację, kiedy zdecydowaliśmy się na zakup nowego domu. Przez kilka dni nie mogłam spać, a oczami wyobraźni biegałam wśród pustych ścian i aranżowałam wnętrza.

Decydowałam o kolorach ścian, ustawiałam meble i dobierałam dodatki. To była prawdziwa euforia. Potem jednak przyszła rzeczywistość i sama budowa potrafiła z nas wycisnąć ostatnie pokłady energii. Bieganie po supermarketach budowlanych, podejmowanie ważnych decyzji i trzymanie się założonego budżetu, to dopiero wyzwanie.

Kiedy uporaliśmy się z wykończeniem i przyszła pora na WIELKI DZIEŃ, a w moich oczach pojawiło się przerażenie. PRZEPROWADZKA! Rozejrzałam się po naszym „starym” mieszkaniu, a w mojej głowie kłębiło się tysiące myśli. Ale jedna z nich nie dawała mi spokoju „Jak przez ostatnie 10 lat uzbieraliśmy taką ilość rzeczy?!”.

Cóż było robić, nie ma wyjścia trzeba podjąć wyzwanie i się spakować. Ilość kartonów pojawiających się w naszym mieszkaniu była niezliczona. Ale jedno to przebrnąć przez pakowanie, a drugie przewieźć to w nowe miejsce. I nie mówię tu tylko o ilości kartonów, które mieliśmy do przewiezienia, ale także o meblach czy agd.

I tu po raz kolejny zderzyliśmy się z rzeczywistością. Ale czym to przewieźć?! Nasz samochód co prawda jest pojemny, ale upchanie tam kilkunastu kartonów, stołu, kilku krzeseł, a nawet pralki nie wchodziło w grę. Wykonanie kilkunastu kursów między starym, a nowym domem przyprawiało nas o dreszcze. Musieliśmy znaleźć sensowne rozwiązanie. W mojej głowie kłębiły się myśli ile kosztuje przeprowadzka i czy stać nas na firmę transportową? Ale mój mąż należy do osób, które szukają ciekawych i ekonomicznych rozwiązań, postawił sobie za cel znalezienie firmy przeprowadzkowej w rozsądnej cenie. I tu totalne zaskoczenie znalazł genialną platformę przeprowadzkową furgonetka giełda.

I powiem wam, że to świetne rozwiązanie nie tylko dla przysłowiowych Kowalskich, którzy będą się przeprowadzać w nowe miejsce, ale również to idealna propozycja dla firm.

Wystarczy, że dodasz bezpłatne ogłoszenie, o potrzebie transportu. Wprowadzisz dane skąd i dokąd chcesz coś przetransportować, a przewoźnicy podają cenę za jaką wykonają zlecenie. Ty jedynie wybierasz firmę, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Genialne prawda? I takim oto sposobem przeprowadziliśmy się bardzo bezboleśnie i tanio, wykonując jeden duży kurs przeprowadzkowy. Obyło się bez kursowania w tę i z powrotem, bez angażowania przyjaciół, rodziny czy sąsiadów.

Zostało „tylko” rozpakowanie kartonów i znalezienie nowego miejsca na szpargałki, które znalazły się w kartonach.

You Might Also Like